R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327551 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Tour de Pologne imprezą sportową roku 2011!

 

77. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"
wygrała zdecydowanie Justyna Kowalczyk


Prawie tysiąc pasjonatów kolarstwa wystartowało w imprezie towarzyszącej 68.Tour de Pologne - w Tour de Pologne Amatorów. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

W Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się w sobotę 7 stycznia Gala Mistrzów Sportu podczas której po raz 77. wręczono nagrody Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski. Została nim Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) - dwukrotna wicemistrzyni globu z Oslo w biegach narciarskich oraz zdobywczyni Pucharu Świata minionego sezonu. Najlepszą imprezą sportową 2011 roku ogłoszono 68. Tour de Pologne UCI WorldTour.

Nagrodę wręczył Dyrektor Departamentu Marketingu PGNiG Włodzimierz Kleniewski, który zapowiedział, że: - Najlepsza impreza sportowa 2011 roku, to najbardziej profesjonalnie zorganizowany wyścig kolarski 68. Tour de Pologne.

Nagrodę pod nieobecność Dyrektora Generalnego Lang Team - organizatora Tour de Pologne, Skandia Maraton Lang Team oraz wielu innych imprez sportowych - Czesława Langa odebrał Prezes Zarządu i Dyrektor Marketingu Lang Team, Adam Siluta.

- W imieniu swoim, a przede wszystkim Czesława Langa, chciałbym bardzo podziękować za tę prestiżową nagrodę. Tour de Pologne jest nie tylko imprezą sportową, ale wielkim przedsięwzięciem medialnym i organizacyjnym, w które zaangażowanych jest wiele osób, sponsorów, instytucji. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować sponsorom, partnerom, miastom zaangażowanym w Tour de Pologne i oczywiście wszystkim partnerom medialnym, w szczególności Telewizji Polskiej, za realizację dzięki której możemy promować Polskę na świecie i "Przeglądowi Sportowemu", który z Tour de Pologne jest od początku. Zapraszam na 69. Tour de Pologne, który odbędzie się od 10 do 16 lipca - powiedział Adam Siluta.

Dziesiątka najlepszych sportowców Polski 2011 roku
w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP:

1. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
2. Bartosz Kurek (siatkówka)
3. Adam Małysz (skoki narciarskie)
4. Agnieszka Radwańska (tenis ziemny)
5. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
6. Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka)
7. Robert Lewandowski (piłka nożna)
8. Jarosław Hampel (żużel)
9. Konrad Czerniak (pływanie)
10. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL