R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40502970 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Tour de Pologne znów w Białymstoku

 

31 marca o godzinie 11.00 w Białymstoku, Pałacyk Gościnny przy ul. Kilińskiego 6, podpisano umowę dotyczącą zakończenia II etapu 66. Tour de Pologne w Białymstoku. Podpisy pod umową złożyli dyrektor wyścigu Czesław Lang oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Relacja Radia Białystok z konferencji prasowej:

Po raz drugi z rzędu nasz region będzie gościć peleton Tour de Pologne. Tym razem narodowy wyścig kolarski ruszy na początku sierpnia, a drugi etap rozpocznie się w Serocku i zakończy w Białymstoku. Miasto zapłaci za to 300 tysięcy złotych, ale prezydent Tadeusz Truskolaski nie ma wątpliwości, że Białystok będzie miał znakomitą promocję.

Podobnie jak przed rokiem najlepszych kolarzy świata obejrzą też mieszkańcy południowej części regionu. Trzeci etap rozpocznie się w Bielsku Podlaskim, a zakończy w Lublinie.

Aby uniknąć ewentualnych problemów z aurą, organizatorzy przełożyli Tour de Pologne na sierpień. Dyrektor wyścigu, Czesław Lang uważa, że podniesie to poziom rywalizacji, bo zawodnicy nie będą zmęczeni sezonem, a poza tym będą ścigać się w znacznie lepszych warunkach. Letnia pogoda powinna też przyciągnąć na trasę rzesze kibiców.

Sympatycy kolarstwa zadają sobie pytanie, czy w Tour de Pologne wystartuje legendarny Lance Armstrong. Zdaniem Czesława Langa, są na to spore szanse. Grupa Astana, w której ściga się Amerykanin weźmie udział w wyścigu i teraz wszystko zależy od planów samego zawodnika.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL