R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40210858 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-09-27
Peter Sagan potwierdził klasę!

 

Słowak powiększył swą przewagę

Peter Sagan pokazał ponownie, że nie ma na niego mocnych, gdy dochodzi do finiszu z mniejszej grupki. Mistrz Słowacji reprezentujący barwy Liquigasu wygrał swój drugi z rzędu etap i powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej 68. Tour de Pologne UCI World Tour.

Etapy w Zakopanem ze względu na swoje miejsce, piękne tereny oraz wymagające podjazdy są wizytówką Tour de Pologne. Piękna pogoda zwiastowała ogromne emocje i tak też było.


Kibice ze Słowacji pojawili się w czwartek w Bukowinie Tatrzańskiej, wierząc w kolarski talent Petera Sagana.

Od startu atakowali Polacy. Próbował Jarosław Marycz (Saxo Bank), Michał Gołaś (Vacansoleil), ale odjechał Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), a wraz z nim Rusłan Pidgorny (Vacansoleil-DCM), Albert Timmer (Skil-Shimano), Miguel Minguez (Euskaltel-Euskadi) i Wasilij Kirijenka (Movistar).

Piątka śmiałków szybko zbudowała przewagę na podjazdach pod Głodówkę i Olczę. W pierwszej fazie wyścigu na górskich premiach brylowali Polacy. Zanim jeszcze doszło do ucieczki pierwszą górską premię wygrał Gołaś, kolejne dwie padły łupem Taciaka. Tempo czołówki wyraźnie nie odpowiadało Pidgornemu, który ruszył samotnie do przodu. Ukrainiec wygrał aż 5 kolejnych premii górskich, czym zapewnił sobie koszulkę najlepszego górala.

W peletonie rządziła ekipa Liquigas, której wsparcia udzielał również Garmin, a także Lampre-ISD. Uciekinierzy nie mieli łatwego zadania i pomimo starań musieli uznać wyższość głównej grupy. Rozpoczęły się kolejne ataki z peletonu, których liczbę ciężko było zliczyć. W głównych rolach występowali Polacy. Atakował między innymi. Rafał Majka (Saxo Bank), a na ostatniej rundzie, szczęścia ze zjazdu próbował Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Widoczny był także Paweł Cieślik (Reprezentacja Polski).

Również te próby zakończyły się fiaskiem, gdyż bardzo zdeterminowana do bronienia koszulki była ekipa Liquigas, w której główne skrzypce grali Maciej Bodnar i Maciej Paterski. Na ostatni kilometr główna grupa wpadła bardzo rozproszona. Panował spory chaos i następowały następne ataki.

Długiego finiszu próbował lider klasyfikacji punktowej Romain Feillu (Vacansoleil-DCM). Gdy wydawało się, że przewaga kilkunastu metrów wystarczy mu aby dojechał mety, w pogoń za nim rzucił się lider wyścigu Peter Sagan. Mistrz Słowacji rozpędził się do nieprawdopodobnej prędkości i jeszcze na 50 metrów przed metą minął Francuza, sięgając po swój drugi etapowy sukces w Polsce.

Drugie miejsce zajął Australijczyk Michael Matthews (Rabobank), a trzeci był jego rodak Heinrich Haussler (Garmin-Cervelo). Najwyżej z Polaków finiszował Przemysław Niemiec (Lampre-ISD), zajmując 16. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Sagan powiększył przewagę nad rywalami. Drugi jest Marco Marcato (Vacansoleil-DCM), a trzeci jego klubowy kolega Feillu. Najlepszym Polakiem nadal jest Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który plasuje się na siódmym miejscu.

Najlepszym góralem jest Pidgorny, w klasyfikacji punktowej przewodzi Feillu, a najaktywniejszym kolarzem pozostał Adrian Kurek (Reprezentacja Polski).

5. etap, Zakopane-Zakopane, 201,5 km - wyniki
1. Peter Sagan (Słowacja) Liquigas
2. Michael Matthews (Australia) Rabobank
3. Heinrich Haussler (Austria) Garmin-Cervelo
...
16. Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-ISD

Klasyfikacja generalna po 5. etapie
1. Peter Sagan (Słowacja) Liquigas
2. Marco Marcato (Włochy) Vacansoleil
3. Romain Feillu (Włochy) Vacansoleil
...
7. Tomasz Marczyński (Polska) CCC Polsat Polkowice

Klasyfikacja punktowa
1. Romain Feillu (Francja) Vacansoleil

Klasyfikacja górska
1. Ruslan Pidgorny (Ukraina) Vacansoleil

Klasyfikacja najaktywniejszego
1. Adrian Kurek (Polska) Reprezentacja Polski 

goyard outlet www.cheapgoyardoutlet.com

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL