R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329952 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Tour de Pologne czas zacząć!

 

Ścigać się będzie 176 kolarzy z 35 krajów

 Na niespełna trzy dni przed rozpoczęciem 68. edycji Tour de Pologne w Warszawie odbyła się konferencja prasowa. Dyrektor generalny - Czesław Lang przybliżył kulisy tegorocznego wyścigu, pojawili się także kolarze CCC Polsat Polkowice, którzy otrzymali szansę uczestniczenia w tak prestiżowym wyścigu.

Przy stole prezydialnym zasiedli Czesław Lang, Marian Zalewski - członek Zarządu Telewizji Polskiej, Jan Starzyński - prezydent Pruszkowa, Wiesław Wilczyński - dyrektor Biura Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawa oraz Katarzyna Sobierajska - wiceminister Sportu i Turystyki.

Na starcie tegorocznego Tour de Pologne staną największe gwiazdy światowego kolarstwa. Nie zabraknie zwycięzców Giro d’Italia, Vuelta a Espana czy też największych wyścigów klasycznych na świecie.

Wśród 22 ekip liczących 176 kolarzy znaleźli się przedstawiciele 35 krajów, co jest rekordem naszego narodowego touru. Po raz pierwszy pojawią się przedstawiciele Kenii, Chin czy Chile. Najliczniej reprezentowanym krajem będą Włochy, natomiast na drugim miejscu znajdują się Polacy.

Oprócz ekipy CCC Polsat Polkowice pojawi się na starcie reprezentacja Polski. 22 Polaków, którzy staną na starcie Tour de Pologne, startują z wielkimi nadziejami. Przypomnijmy, że ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana (2003), a ostatnie zwycięstwo etapowe miało miejsce w 2004 roku, za sprawą Marcina Sapy i Marka Rutkiewicza.

Pozostały już godziny do startu największego wydarzenia sportowego w Polsce. Trzymajmy kciuki za naszych rodaków i niech ten tour przejdzie do historii.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL