R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930369 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
69. Tour de Pologne zakończy się w Krakowie

 

16 lipca 2012 siódmy etap: start pod Sukiennicami, meta na Błoniach

Dzisiaj (3 kwietnia 2012) o godzinie 10.00 w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej odbyło się uroczyste podpisanie umowy na organizację startu i mety VII etapu 69.Tour de Pologne UCI World Tour w Krakowie.

Podpisy złożyli Jacek Majchrowski - prezydent miasta, Krzysztof  Kowal - dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Artur Kozioł - burmistrz Wieliczki oraz Czesław Lang - dyrektor generalny TdP i Mirco Piermarini - odpowiedzialny w firmie Lang Team za kontakty międzynarodowe.

Tradycyjnie, bo już po raz piaty, podpisano umowę między miastem Krakowem i firmą Lang Team na wspólną organizację Tour de Pologne. W tym roku do grona organizatorów dołączyła także Wieliczka, na terenie której odbędą się dwie premie: lotna i górska, zapewniające widowisko sportowe kibicom kolarstwa.

W Kopalni Soli w Wieliczce co roku odbywa się Uroczysta Gala na zakończenie wyścigu, gdzie zwyczajowo zwycięzcy poszczególnych etapów otrzymują puchary solne wykonane przez górników - rzeźbiarzy. Start VII etapu odbędzie się z Sukiennic, natomiast meta będzie miała miejsce na krakowskich Błoniach. Podczas lotnej premii w Krakowie kolarze zdobywać będą bonifikaty sekundowe do klasyfikacji generalnej, w ubiegłym roku te właśnie premie czasowe zdecydowały o wygranej Słowaka Petera Sagana.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL