R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39487520 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-03-02
5 sierpnia Tour de Pologne Amatorów

 

Trzeba będzie przejechać 56,6 kilometrów 


Przed rokiem, 6 sierpnia, odbyła się pierwsza edycja wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Dariusz Michalczewski i autor Wielkopolskiego Rowerowania na starcie w Nowym Targu. Jechaliśmy razem krótszy dystans - 20 kilometrów. W tym roku będzie do pokonania 56,6 kilometrów.

W siedzibie Banku Gospodarki Żywnościowej odbyła się konferencja prasowa wyścigu Tour de Pologne Amatorów, której towarzyszyło podpisanie umowy pomiędzy Lang Teamem a Fundacją „Akogo?”. Przy stole prezydialnym zasiedli Czesław Lang, Ewa Błaszczyk, Andrzej Kuchta, Edward Kuchta, Waldemar Błaszczyk oraz Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Podczas konferencji zaprezentowano tegoroczną trasę Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się 5 sierpnia w Terma Bukovina, na tej samej trasie, którą chwilę później pokona zawodowy peleton wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. Prezentację trasy poprzedził film podsumowujący ubiegłoroczną, pierwszą edycję tej imprezy, a sama wizualizacja trasy odbyła się w technologii 3D, co wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród licznie zgromadzonych mediów.

Dyrektor generalny wyścigu - Czesław Lang przybliżył wszystkim szczegółowo trasę, która nie będzie należała do najłatwiejszych. Pierwsze kilometry po starcie honorowym, będą asekurowane przez sędziów i policję, a gdy zawodnicy pokonają pierwsze kilometry odbędzie się start ostry. Na trasie, która liczy 56,6 kilometrów, znalazły się kultowe podjazdy, między innymi,.Ząb i Gliczarów Górny. Sama meta również znajduje się u szczytu Termy Bukovina. Zarówno Czesław Lang jak i Ryszard Szurkowski będą na łamach oficjalnej strony wyścigu (www.tourdepologneamatorow.pl) udzielać pomocnych wskazówek jak przygotować się do Tour de Pologne Amatorów i na co zwrócić szczególną uwagę.


Ryszard Szurkowski (nr 7) na mecie ubiegłorocznego Tour de Pologne Amatorów.

Podziękowania dla organizatorów oraz sponsorów wyścigu, jak i wszystkich osób przyczyniających się do jego powstania, wyraziła Ewa Błaszczyk - założycielka Fundacji „Akogo?”, która otrzyma częściowy dochód z imprezy Tour de Pologne Amatorów. Jak przyznała sama zainteresowana najważniejszym czynnikiem jest fakt, że impreza ta jest kontynuowana, a nie jest tylko formą jednorazowej akcji. Dzięki temu oddźwięk jest jeszcze większy, a pomoc trafi do tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Ambasadorem fundacji jest aktor Waldemar Błaszczyk, który na konferencji zapowiedział, że weźmie udział w wyścigu. W ślad za nim poszli główni aktorzy serialu „Czas Honoru” - Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Jan Wieczorkowski i Antoni Pawlicki, którzy również wspierają swoja osobą i postawą Tour de Pologne Amatorów i fundację „Akogo?”.

Radości z ponownego wspierania tej imprezy nie kryła przedstawicielka głównego sponsora Banku BGŻ, Małgorzata Zdzienicka-Grabarz - Dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu Banku BGŻ. Radość jest tym większa, że nie tylko propaguje się tą imprezą zdrowy tryb życia, daje możliwość rywalizacji amatorom na tej samej trasie i w tej samej oprawie co zawodowcy, ale zbiera się również przy tym środki na szczytny cel i pomaga małym dzieciom.

Gospodarzem Tour de Pologne Amatorów będzie Terma Bukovina. Prezes Rady Nadzorczej Andrzej Kuchta i członek zarządu Edward Kuchta, zapowiedzieli, że na wszystkich uczestników będzie czekać na mecie moc atrakcji. Każdy uczestnik wyścigu będzie mógł skorzystać z odnowy biologicznej w termach, a organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki i medale.

Zapraszamy juz dziś do zarejestrowanie się do wyścigu na stronie www.tourdepologneamatorow.pl. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona do 1500 osób.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL