R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40469087 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dąbrowa Górnicza ponownie
na mapie Tour de Pologne

 

1 sierpnia 2011 kolarze pojadą drugi etap TdP


Marcin Sapa (w środku), na zdjęciu z Czeslawem Langiem i Dariuszem Baranowskim, kilka razy jechał w Tour de Pologne. Warszawa, 11 września 2008 - przed prezentacją reprezentacji Polski na 65. Tour de Pologne.

31 marca o godzinie 12.00 w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza zostanie podpisana umowa o organizacji mety drugiego etapu 68. Tour de Pologne UCI WorldTour w Dąbrowie Górniczej. Podpisy pod stosowną umową złożą prezydent miasta Zbigniew Podraza oraz dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

Po raz drugi z rzędu do Dąbrowy Górniczej zjadą najlepsi kolarze na świecie. 1 sierpnia będziemy świadkami rywalizacji na drugim etapie 68. Tour de Pologne UCI WorldTour, który rozpocznie się w Częstochowie, a zakończy w Dąbrowie Górniczej.

Przed rokiem kolarze rywalizowali na trasie z Rawy Mazowieckiej do Dąbrowy Górniczej, gdzie z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy. Na ulicach Dąbrowy Górniczej usytuowano lotny finisz i premię górską, która padła łupem Marcina Sapy. Za jego plecami - w obu przypadkach - finiszował reprezentant Polski Bartłomiej Matysiak.

Cały etap zakończył się finiszem z peletonu, gdzie najlepszy okazał się Niemiec Andre Greipel. Sprinter ówczesnego Team HTC - Columbia w ubiegłym roku zasłynął z największej liczby zwycięstw na przestrzeni całego sezonu - 21 triumfów! W tym roku z pewnością również zobaczymy go w naszym narodowym tourze, a zatem i w Dąbrowie Górniczej. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL