Jestes 41033326 gosciem na naszej stronie
Katarzyna Pawłowska - nasza nadzieja olimpijska

Zawodniczka UKS Jedynka Limaro Kórnik zdobyła w tym roku 4 medale mistrzostw Europy na torze

Katarzyna Pawłowska była dzisiaj gościem Telewizji Polskiej.

Katarzyna Pawłowska, zawodniczka UKS Jedynka Limaro Kórnik, zdobyła w 2012 roku cztery medale mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Najpierw trzy w Portugalii (dwa srebrne, jeden brązowy), gdzie ścigały się kolarki i kolarze do lat 23, następnie w Holandii (srebrny) w championacie elity.

– Wróciłam w poniedziałek z Kazachstanu, gdzie brałem udział w stolicy tego kraju - Astanie - w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Tydzień w tym odległym od Polski kraju upłynął mi całkowicie na rywalizacji sportowej. Nie miałam okazji, by bliżej przyjrzeć się Astanie.

W stolicy Kazachstanie reprezentantka Polski zajęła w omnium (wieloboju) dziesiąte miejsce, przy czym wygrała trzecią konkurencję - wyścig australijski.

Katarzyna Pawłowska w sierpniu tego roku ukończyła 22 lata i jest jedną z polskich nadziei olimpijskich na igrzyska w Londynie w 2012 roku.

– W tym roku pracowicie trenowałam i startowałam. Cztery medale Mistrzostw Europy na torze to nie jedyne moje osiągnięcie. Medali zdobyłam łącznie osiemnaście - pozostałe na Mistrzostwach Polski - na szosie i na torze.

Jutro (10 listopada) o godzinie 17 w Kórniku odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu 2012 dla zawodniczek i zawodników UKS Jedynka Limaro. Jest ich aż trzydziestu dwóch. Zdobyli oni w tym roku aż 61 medali mistrzostw Polski i Europy.

Katarzyna Pawłowska jest gwiazdą kórnickiego klubu, wzorem do naśladowania przez jej młodsze koleżanki i kolegów, których trenuje Robert Taciak.

Dziś utalentowana zawodniczka UKS Jedyna Limaro Kórnik była gościem red. Zenona Milczewskiego z Telewizji Polskiej (Poznań) - aktualnego mistrza Polski dziennikarzy w maratonie MTB.

Relacja w TVP Poznań w piątek 11 listopada 2011 w "Wiadomościach sportowych"