R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 37524409 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-11-29
Paweł Cieślik marzy
o tytule mistrza Polski

 

Od soboty do niedzieli Górskie Szosowe
Mistrzostwa Polski w Podgórzynie


Paweł Cieślik (z lewej) i Adrian Kurek jechali razem (bardzo dobrze) w reprezentacji Polski w 68. Tour de Pologne. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

– Czuję się mocny, jestem dobrze przygotowany, będę walczył o medal. Lubię ścigać się w Karkonoszach i w niedzielę zamierzam walczyć o tytuł mistrza kraju w szosowych górskich mistrzostwach Polski - to słowa Pawła Cieślika, kolarza teamu BGŻ. – Wiem, że ekipa CCC Polsat Polkowice jest bardzo silna, ale postaram się jechać w niedzielę tak, jak ścigałem się 5 sierpnia na trasie szóstego etapu 68. Tour de Pologne.

Paweł Cieślik zwyciężył na czwartym etapie tegorocznego wyścigu Dookoła Słowacji; w klasyfikacji generalnej zajął dziesiąte miejsce. W Małopolskim Wyścigu Górskim uplasował się na piątej pozycji.

Marzył o tym, by wystartować w 68. Tour de Pologne i ten kolarski sen się spełnił. Został powołany na nasz tegoroczny wyścig narodowy do reprezentacji Polski i dobrze w nim pojechał. – Gdyby nie pechowy IV etap, na którym sporo straciłem, byłbym zapewne w klasyfikacji generalnej w pierwszej dziesiątce. Bardzo dobrze jechało mi się na szóstym etapie, Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska, gdy zająłem ósme miejsce ze stratą sześciu sekund do zwycięzcy Irlandczyka Daniela Martina. Na tym najtrudniejszym etapie 68. TdP czułem się znakomicie i byłem drugim Polakiem, za Przemysławem Niemcem (Lampre), na mecie.

Paweł Cieślik jeździ na szosowym rowerze marki Author. W tym roku pokonał już, jak skrupulatnie policzył, 27 tysięcy kilometrów. – W poniedziałek i we wtorek kręciłem pedałami po dwie godziny, w środę trzy godziny. W czwartek zamierzam w górach jeździć przez cztery-pięć godzin.

– Przed rokiem walkę o tytuł mistrza Polski w szosowej jeździe po górach przegrałem z Markiem Rutkiewiczem. Zostałem pierwszym wicemistrzem. To jeden ze znaczących sukcesów w mojej karierze.

Jego największe dotychczasowe sukcesy sportowe to: 12. miejsce na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym w Sttutgarcie (2007 - kategoria orlik), tytuł szosowego mistrza Polski w juniorach (2004). W 2005 roku został wicemistrzem Polski (orlik) za Tomaszem Smoleniem a przed Błażejem Janiaczykiem. W tymże 2005 roku reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Moskwie.

Paweł Cieślik bardzo dobrze czuje się w pagórkowatym terenie, do tego potrafi zafiniszować z mniejszej grupki. Wrócił do Polski w 2009 roku z Francji (wyjechał tam w kwietniu 2004), tutaj miało być lepiej, ale wychodziło różnie. Teraz czuje, że wraca na właściwe tory.

xxx

Paweł Cieślik urodził się 12 kwietnia 1986 roku w Poznaniu. W Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym do sportu - biegania, jazdy na rowerze górskim i szosowym - zachęcił go Paweł Machyna. Jego pierwszym trenerem był Piotr Broński. Reprezentował UKS Błyskawica, GKS Tarnovia, CK4C Roanne (Francja), V.C.L. Vaule en Velin (Francja), Mróz ActiveJet. W tym roku jeździ w teamie BGŻ pod okiem Zbigniewa Szczepkowskiego.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL