R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329904 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Alberto Contador

 

To jest sprawa honoru
Alberto Contador rozpoczął dziś kontratak

- Nie zgadzam się z tym orzeczeniem. Musicie pamiętać, że to na razie propozycja ze strony federacji i zrobię wszystko, żeby ją zmienić. Ta kara nie jest uczciwa, to jest dla mnie sprawa honoru - powiedział na konferencji prasowej rozemocjonowany Alberto Contador. Hiszpan, trzykrotny zwycięzca Tour de France, jest od sierpnia zawieszony, po wykryciu w jego organizmie śladowych ilości zakazanego clenbuterolu. W czwartek hiszpańska federacja postanowiła zdyskwalifikować go na rok.

Doping wykryto po badaniu podczas jednego z etapów zeszłorocznego Tour de France, który Hiszpan wygrał. Według niego clenbuterol znalazł się w jego organizmie po zjedzeniu zakażonego mięsa. - Jeśli federacja nie zmieni decyzji, będę apelował wszędzie, gdzie się da, by dowieść mojej niewinności - powiedział w piątek. Na odwołanie od decyzji hiszpańskiego związku kolarskiego (RFEC) ma 10 dni.

Gdy Contador został zawieszony, zapowiedział, że w przypadku dyskwalifikacji zakończy karierę. Teraz już nie chce tego robić. - Teraz jest inaczej. Minęło trochę czasu, opadły emocje. Mam też duże wsparcie ze strony mojej drużyny. Ale przede wszystkim czuję ogromne poparcie ze strony kibiców. Przekonywali mnie bym nie rezygnował, dlatego zmieniłem zdanie - przyznał. - Na razie zastanawiam się tylko jak dać sobie radę z tą sytuacją.

– Nigdy się stosowałem dopingu - podkreślił. – Sadzę, że jestem przykładem transparentności i czystości. Wierzyłem dotąd w system testów. Teraz ta wiara (w system testów antydopingowych) się załamała. Jedynym moim błędem było to, że zjadłem mięso, które zawierało clenbuterol. W swym życiu miałem około 500 kontroli: w domu, podczas urodzin, wyciągano mnie z kina... i akceptowałem to, gdyż zawsze wierzyłem w ten system antydopingowy. Ten przestałem w niego wierzyć. Jest on przestarzały, zdeaktualizowany i wadliwy - zabrzmiały mocno słowa trzykrotnego triumfatora Tour de France. – Jestem ofiarą tego systemu.

Contador powiedział również, że o proponowanych sankcjach dowiedział się z relacji prasowych, nie zaś oficjalnie od władz kolarskich. To prowadzi go do przekonania, że komuś zależało, by ten rodzaj informowania był jakby publicznym procesem, potępianiem go, wykluczaniem oraz narzucaniem winy i kary.

Konferencja prasowa Alberto Contadora odbyła się na Majorce, gdzie zespół Saxo Bank-SunGard przebywa na obozie treningowym. Obok Hiszpana siedział dyrektor sportowy duńskiej grupy Bjarne Riis, który odmówił wdawania się w spekulacje, jak wyglądać będzie sezon 2011 bez Contadora.

– To są ciągle spekulacje - podkreślił Riis. – Musimy poczekać na ostateczne decyzje. Mam świadomość, że Alberto może nie jeździć z nami w tym roku. Mam plan z Alberto, mam plan dla zespołu bez niego, ale szczegóły zachowuję tylko dla siebie - podkreślił Duńczyk.

xxx

Tymczasem szef hiszpańskiej federacji kolarskiej Juan Carlos Castano dziś w wywiadzie dla telewizji hiszpańskiej ostrzegł Contadora, że wszelkie apelacje w sprawie jednorocznej kary mogą pogorszyć tylko sytuację kolarza.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL