R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40508336 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Marek Witkiewicz mistrzem Polski

 

Masters z Poznania najlepszy w Kielcach


Marek Witkiewicz jedzie po swój kolejny tytuł mistrza Polski. Kielce, 18 czerwca 2011.
Fot. Elżbieta Witkiewicz

Marek Witkiewicz z Poznania wywalczył w sobotę 18 czerwca w Kielcach tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim.

Mieszkaniec Grodu Przemysła (masters III - rocznik 1958) i zarazem reprezentant KK Panorama Warszawa Bank BGŻ był nie do pokonania na prawie 15-kilometrowej trasie wokół góry Pierścienica. Młodszego od siebie o trzy lata Armanda Surwiło (AZS AWF Katowice) wyprzedził o jedną minutę i 15 setnych sekundy. Trzeci był Ryszard Piechówka (UKS Sokół Kęty).

W najstarszej z kategorii masters IV tytuł mistrza Polski sprzed roku obronił jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy szosowych, Zbigniew Krzeszowiec (Dobre Sklepy Rowerowe). Czterokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju oraz dwukrotny uczestnik mistrzostw świata zdeklasował rywali wyprzedzając o prawie 7 minut Henryka Januszka (KTC Kielce) i o ponad 9 minut Grzegorza Grzempę z Bielska Białej.

W kategorii masters II bezkonkurencyjny okazał się Jacek Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team). Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Podolski (RMF FM Adrenaline) a trzecie Krzysztof Gierczak (Kema Sport CS Przemysz).

W rywalizacji Mastersów I (30 - 39 lat) złoty medal zdobył Łukasz Ryż (KCNC Stowarzyszenie Ziemia Bolesławicka). 30-letni zawodnik pokonał Remigiusza Cioka (Fundacja Paraolimpijska Niepokonani) oraz Rafała Chmiela (Bike Team HMB Strzelce Krajeńskie).

xxx

Marek Witkiewicz o swym sukcesie w Kielcach


– Udało mi się wygrać i zdobyć tytuł mistrza Polski w kolarstwie górskim w Kielcach. Trasa była niełatwa, interwałowa, zaś 630 metrów przewyższenia na trzech rundach po 5 każda, jak również długie podjazdy i zjazdy po korzeniach i kamieniach, otóż to wszystko obrazuje skalę trudności, z jakimi i ja, i moi konkurenci musieli się zmierzyć.

– Na drugiej rundzie, na jednym ze zjazdów pękła mi szprycha w tylnym kole. Umiejętnie się jej pozbyłem, ale miałem cały czas obawę, czy dojadę do końca, i czy znowu stanę na najwyższym miejscu podium. Udało się, z czego się bardzo cieszę.

– Kielce są dla mnie bardzo szczęśliwe, gdyż w tym mieście zdobyłem już cztery tytuły mistrza Polski mastersów w kolarstwie górskim: dwa razy na "Telegrafie", raz na Grabinie i w sobotę na Pierścienicy. Jeden raz wywalczyłem tytuł mistrza kraju w Książu, dwa razy byłem championem kraju w kolarskich przełajach. Łącznie mam siedem tytułów mistrza Polski.

– Myślę już o wakacjach. W sierpniu jadę do Szwajcarii, gdzie 14 sierpnia wystartuję w maratonie MTB w miejscowości Grindelwald. Zapłaciłem już 95 franków i zamierzam pokonać 55 km (średni dystans), który będzie miał aż 2500 metrów przewyższenia. Można też jechać 22 km lub 88 kilometrów.

Eiger Bike Challenge w Grindelwald jest jednym z pięciu najważniejszych maratonów MTB w Szwajcarii.

 


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL