R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40501015 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Cieszę się niesamowicie

 

Maciej Paterski o swym zwycięstwie w Norwergii


Maciej Paterski wygrał Tour of Norway 2014.
Fot. M. Indzierowski/ CCC Polsat Polkowice

- To jest mój największy sukces w karierze. Cieszę się niesamowicie - przyznał w rozmowie z autorem Wielkopolskiego Rowerowania Maciej Paterski, kolarz grupy CCC Polsat Polkowice, który wczoraj wygrał wieloetapowy wyścig Tour of Norway (kategoria 2. HC).

- Nie wiedziałem, że te ostatnie rundy są takie ciężkie. Kiedy ucieczka miała już sześć i pół minut przewagi, postanowiliśmy zacząć ją gonić. Było to około 65 kilometrów do mety, ostatni etap liczył 166 kiloemtrów. Gdy wjechaliśmy na rundy (pięć po 13 kilometrów każda) z trudnym podjazdem, narzuciliśmy bardzo mocne tempo, co trochę podmęczyło innych zawodników. Czułem się dobrze, więc postanowiłem w końcówce etapu zaatakować. Bardzo dużo zawdzięczam drużynie, która przez cały wyścig była wprost niesamowita - podkreślił Paterski, który dziś z drużyną wylądował w Gdańsku.

– Dziś, w poniedziałek, wracam do domu, do Jarocina, gdzie czeka na mnie żona i syn. Marcel ma dwa i pół roku, posiada czarno-zielony rowerek z dwoma podpórkami i już mnie naśladuje. Były transmisje z norweskiego wyścigu w Eurosporcie, więc syn mnie oglądał. Cieszę się niesamowice z tego norwskiego sukcesu. Jechało mi się naprawdę dobrze, liczyłem może na jakiś sukces etapowy, ale wygrać wieloetapowy tour z udziałem szosowców z grup World Tour: Belkin, Tinkoff-Saxo i Katiusza to naprawdę duża sprawa. Cieszą się z tego również dyrektor sportowy naszej grupy Piotr Wadecki oraz nasz sponsor Pan Dariusz Miłek.

– Był to wyścig dla mnie, góry nie tak wysokie, jak Alpy. Powietrze czyste, drogi idealne, więc po swój triumf jechałem bez problemów. Za rok chętnie wrócę w krainę fiordów i czystego powietrza.

– Jutro jeden dzień odpoczynku - z najbliższymi w Jarocinie. W środę wybieram się na dwutygodniowe zgrupowanie do Zieleńca, a prosto stamtąd wraz z kolegami z CCC Polsat Polkowice (będzie nas ośmiu) wyruszę na Tour de Suisse. Wyścig w Szwajcarii rozpoczyna się 14 czerwca, potrwa dziewięć dni. W końcu czerwca wystartuję w Sobótce w Szosowych Mistrzostwach Polski, w sierpniu zaś chciałbym reprezentować barwy "Pomarańczowych" w 71. Tour de Pologne - powiedział w poniedziałek Wielkopolskiemu Rowerowaniu Maciej Paterski.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL