R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40919047 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-01-04
Reprezentacja Polski na 69. Tour de Pologne

 

Marek Rutkiewicz, Bartosz Huzarski, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik i Damian Walczak


Paweł Cieślik przed rokiem udanie jechał w 68. Tour de Pologne (na zdjęciu ze Zbigniewem Szczepkowskim w Bukowinie Tatrzańskiej, 5 sierpnia 2011), w tym roku szykuje już siły na królewski etap 15 lipca na trasie Terma Bukovina - Bukowina Tatrzańska.

Selekcjoner Piotr Wadecki podał ośmioosobowy skład reprezentacji Polski, na zbliżający się wielkimi krokami 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Liderem będzie Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice oraz Bartosz Huzarski z Team NetApp.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku reprezentacja Polski składać się będzie z zawodników doświadczonych i najmocniejszych na obecną chwilę - zdaniem Piotra Wadeckiego. Aż czterech kolarzy w składzie to podopieczni selekcjonera z CCC Polsat Polkowice. Niekwestionowanym liderem jest Marek Rutkiewicz, a z zespołu CCC - oprócz niego - pojadą również: Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Bartłomiej Matysiak.

Z ekipy Team BGŻ na Tour de Pologne pojadą: Łukasz Bodnar i Paweł Cieślik. Zespół BDC MarcPol reprezentować będzie Damian Walczak, natomiast jedynakiem z zagranicznego teamu jest Bartosz Huzarski.

Przypomnijmy, że ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana w roku 2003. Ostatnie etapowe zwycięstwo wywalczył Marek Rutkiewicz w 2004 roku.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL