R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 37524426 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-11-29
Marcin Gackowski nie żyje!

 

W sobotę 6 października
pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Brzozie


Joanna i Marcin Gackowscy. Objazd trasy maratonu MTB. Okolice Wyrzyska, 16 czerwca 2012.

Na początku tego tygodnia, we wtorek wieczorem, środowisko maratończyków MTB Pomorza i Wielkopolski lotem błyskawicy obiegła tragiczna wiadomość: Marcin Gackowski nie żyje!

Z żoną Joanną stanowili część społeczności, która kocha jazdę na rowerze, bierze udział w maratonach MTB i to najczęściej na najdłuższym dystansie. Tak było niedawno, 15 września 2012 roku, podczas dziewiątej edycji Michałków w Wieleniu, gdy oboje zdecydowali się na start na dystansie Giga - 100 kilometrów.

Pani Joanna była jedyną kobietą startującą na Giga, mąż Marcin przyjechał na linię mety przed nią.

Oboje od kilku lat startowali w maratonach MTB w Wielkopolsce. Kiedy w czerwcu tego roku Łukasz Bielawski zaprosił do Wyrzyska pasjonatów rowerów górskich na objazd trasy maratonu MTB, Joanna i Marcin Gackowscy również byli.

– Urodziłem się w tym mieście, w miejscowym szpitalu, w roku 1975 - powiedział mi Marcin Gackowski. Miły, kulturalny i dobrze wychowany mężczyna. Mieszkałem tutaj krótko, gdyż rodzice przenieśli się w inne miejsce - podkreślił z naciskiem, że urodził się w mieście, w którym przyszedł także na świat kilkadziesiąt lat wcześniej genialny konstuktor rakiet Niemiec Wernher von Braun.

24 czerwca oboje startowali w Wyrzysku, oboje startowali na Michałkach 15 września w Wieleniu nad Notecią.

I ten wtorkowy wieczór, 2 października, kiedy Piotr Stalmierski (Smok) z Bydgoszczy napisał krótko na Facebooku: "Jest mi niewymownie przykro poinformować brać kolarską, że odszedł od nas w tak młodym wieku nasz kolega Marcin Gackowski. Przekazuję wyrazy współczucia dla Rodziny i wszystkich bliskich."

Dzisiaj, w czwartek 4 października, Piotr Stalmierski poinformował mnie, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 13.00 na cmentarzu parafialnym w Brzozie. Pan Piotr dodał, że zbiórka kolarzy, którzy będą uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej i pojadą rowerami, odbędzie się o godzinie 12 w Bydgoszczy na wysokości wiaduktu prowadzącego do lotniska.

                                                          Żegnaj Marcinie, kolarzu, 
                                                          przyjacielu, dobry duchu!


 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL