R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40469234 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Biało-czerwony tort w prezencie

 

Martyna Paszkowska mistrzynią Polski


Martyna Paszkowska mistrzynią Polski w kolarskich przełajach - masters kobiet.

Fot. Daniel Kurpisz

Zimowe, wyjątkowo mroźne Sławno okazało się areną chwały dla Martyny Paszkowskiej z Poznania, która w kategorii masters kobiet zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym.

– Koszulka mistrzowska w przełajowym debiucie. O tym mogłam tylko pomarzyć. Jak się okazało marzenia można i warto spełniać! - mówi Martyna Paszkowska, która przygodę z rowerami i kolarstwem rozpoczęła wiosną 2015 roku.

W sobotę 7 stycznia było zimno, kilkanaście stopni mrozu. Start kobiet, kategorii cyklosport i masters, z uwagi na warunki pogodowe został przesunięty o prawie półtorej godziny. – Ruszyłam po starcie najszybciej i do połowy pierwszej rundy prowadziłam. W okolicy boksu technicznego popełniłam błąd, spadłam na drugie miejsce w tym wyścigu, ale przyjechałam jako pierwsza w gronie pań kategorii masters - mówi nie bez emocji.


Mistrzynie Polski w kolarskich przełajach - Martyna Paszkowska (od lewej - masters) i Weronika Lorkowska (cyklosport).
Fot. Daniel Kurpisz

Na przygodę z rowerem namówił ją Piotr Przybył z Poznania. Pierwszy start w maratonie MTB wypadł jej w kwietniu 2015 w Dolsku. W tymże sezonie uczestniczyła we wszystkich imprezach cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. Także w roku 2016 nie opuściła żadnych zawodów organizowanych przez Wojciecha Gogolewskiego.

Z każdym startem, z każdym kolejnym maratonem MTB szło jej coraz lepiej. We wrześniu 2016 wygrała maraton w Klęce, na zakończenie ubiegłorocznego sezonu w Łopuchowie na mecie zameldowała się na drugim miejscu, za utytułowaną Martą Gogolewską. Takie też miejsce zajęła w klasyfikacji generalnej cyklu, za zawodniczką z Wągrowca, mistrzynią świata masters na szosie, jakby nie było.

Dwa sezony reprezentowała Stowarzyszenie Biedrusko Jakś-Bud, sympatyczną grupę ludzi kochających jazdę na rowerach i maratony MTB. Od października trafiła pod skrzydła Daniela Kurpisza; trenuje według jego rad. Rower Superior X-Road Team Issue niósł ją w sobotę w zimnym Sławnie po koszulkę mistrzyni Polski.


Martyna Paszkowska w koszulce mistrzyni Polski.
Fot. Daniel Kurpisz

– To jest bardzo motywujące. Ten sukces mnie uskrzydla. Dotąd startowałam w maratonach MTB. W tym roku chciałabym spróbować swych sił w zawodach XC - mówi. – Rower stał się ważną częścią mego życia. Chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować firmie Total-Sport, p.Danielowi Kurpiszowi oraz p.Sebastianowi Żabińskiemu za pomoc, wsparcie i zaufanie - podkreśla.

Podchodzi z Nowego Tomyśla. W poniedziałek na krótko wpadła do miasta znanego z przepięknych wyrobów z wikliny. W rodzinnym domu czekał na nią biało-czerwony tort, który z radością został pokrojony w obecności babci Teresy, mamy Małgorzaty i ojca Jana oraz innych członków familii. Radości było co niemiara.

Sympatyczna, kontaktowa, wysoka (177 cm) słucha każdej muzyki, kocha sport i taniec. I jest bardzo wdzięczna Piotrowi Przybyłowi, że zachęcił ją do przygody z rowerem i kolarstwem.

                                        Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL