R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40956398 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Marek Witkiewicz

 

Marek Witkiewicz. Ma 49 lat, dyplom ukończenia UAM w Poznaniu, własną kancelarię prawną i pasję, która uczyniła z niego ikonę kolarstwa górskiego w Polsce.

Sympatyczny pan Marek chodził do szkoły podstawowej, kończył V Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu, wreszcie w roku 1981 został absolwentem poznańskiego uniwersytetu. Nauka była dlań zawsze na planie pierwszym, sport i rekreacja w normalnym, jak dla młodego człowieka, bez przesady wymiarze. Niekiedy boleje nad tym - ale prawda jest taka, a nie inna - że dzieciństwo i młodość upłynęła mu bez roweru.

Dziś nazwisko Marek Witkiewicz budzi szacunek i uznanie. Jest rozpoznawanym w całym kraju kolarzem górskim. Ma na swym koncie pięć tytułów mistrza Polski - trzy razy w kolarstwie górskim i dwa razy w kolarskich przełajach.

Jak sam wielokrotnie przyznawał, także w wywiadach prasowych, zaproszeniem do kolarstwa mastersów (czyli panów, którzy ukończyli trzydziesty rok życia) była krótka informacja w "Głosie Wielkopolskim" o zawodach na wyniesieniu Morasko. O ściganiu się na czas.

Był rok 1996 i Marek Witkiewicz, wówczas jeszcze namiętny palacz papierosów, postanowił wtedy rywalizować z innymi. To był początek wielkiej przygody z rowerem, z górami, z poznawaniem Polski i Europy z wysokości siodełka rowerowego.

Od tego pamiętnego 1996 roku przejechał na swych rowerach (ma trzy - dwa górskie i jeden szosowy) ponad 100.000 kilometrów. Pedałował na drogach Francji, Włoch, Chorwacji, Hiszpanii, Danii. W Austrii pobił swój osobisty rekord prędkości - na rowerze górskim pędził na zjeździe po szutrowej drodze z prędkością 87 kilometrów na godzinę. Z miejsc, które poznał z wysokości swego roweru górskiego, najbardziej do gustu przypadła mu Kreta.

Rocznie przejeżdża od 12 do 15 tysięcy kilometrów. Miłość do roweru sprawia, że poświęca mu każdy wolny czas, ale przecież prowadzenie kancelarii prawnej i poważnych spraw gospodarczych jest bardzo absorbujące.

Swiss Replica Watches

.

Żona Elżbieta, pedagog z powołania - absolwentka UAM, jest bardzo wyrozumiała i tolerancyjna dla jego pasji, która wymaga nieustannych podróży po Polsce. Ścigał się w różnych częściach, jak zawsze podkreśla - naszego, bardzo pięknego kraju. Kocha Karkonosze, wszystkie trasy wokół Szklarskiej Poręby. Najchętniej pedałuje po dwóch podpoznańskich kompleksach leśnych - Puszczy Zielonce i Wielkopolskim Parku Narodowym.

 

Wygrał wiele wyścigów - w Wielkopolsce, w kraju. Jest ozdobą każdej imprezy MTB. Grzegorz Golonko, jeden z głównych organizatorów maratonów na rowerach górskich w Polsce, zaprasza go osobiście i zawsze zapewnia miejsce w pierwszym rzędzie na linii startu. Tak też i będzie w niedzielę 13 maja w podpoznańskiej Murowanej Goślinie.

Wspaniały kolarz, do granic ambitny, perfekcyjny w treningu. Wie jak przygotować się do wyścigów, jak dobrać ogumienie, jak rozłożyć siły. Jeździ zawsze z Polarem - wielofunkcyjnym komputerkiem, który informuje go prawie o wszystkim: o pulsie, o wysokości terenu, o średniej prędkości, o przejechanych kilometrach, o spalonych kaloriach.

Siłą Marka Witkiewicza jako kolarza jest wspinanie się, jazda pod górę. Ma do tego warunki, gdyż jest szczupły i z łatwością nieznaną innym zawsze szybko mknie do mety. Najczęściej jako pierwszy.

Nauczył się także przegrywać. Wie, jaka drzemie w nim siła, ale ma świadomość, że w Polsce jest coraz więcej ludzi, w jego wieku właśnie, którzy kochają ten szlachetny rodzaj szaleństwa, jakim jest jazda na rowerze po górach. Przybywa mu zatem godnych siebie rywali.Marek Witkiewicz na dwóch synów. 24-letni Bartłomiej niebawem kończy prawo na UAM, 20-letni Michał jest studentem turystyki i rekreacji na jednej z poznańskich uczelni. Ojciec nie przymusza swych synów do roweru. On sam ma wiele marzeń z tym związanych: chciałby czuć wiatr na twarzy i pędzić szaleńczo na swym rowerze marki "Scott" gdzieś wokół norweskich fiordów. I mieć nadal taką siłę i motywację do pedałowania, do odnoszenia sukcesów, do pomnażania swej kolarskiej sławy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL