R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645425 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szwajcar Fabian Cancellara
najlepszym kolarzem roku 2010

 

Tak zdecydowali czytelnicy portalu Cyclingnews


Fabian Cancellara jedzie po zwycięstwo w Tour of Flanders. 4 kwietnia 2010.

Dla Fabiana Cancellary rok 2010 zapisał się jako czas sukcesów. Wygrał na początku sezonu prestiżowe wyścigi: Tour of Flanders i Paryż-Roubaix. Te kwietniowe sukcesy nie były czymś wyjątkowym i zaskakującym. Równą i dobrą formę utrzymywał przez cały rok, zdobywając tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas w Australii i wydatnie pomagając koledze z zespołu Saxo Bank Andy Schleckowi w zajęciu drugiego miejsca w ubiegłorocznym Tour de France.

Jakby tych sukcesów było mało, znakomity Szwajcar do listy osiągnięć ubiegłego roku może dopisać sobie jeszcze jedno: zwycięstwo w sondażu na najlepszego kolarza roku 2010, który zorganizował znany w świecie cyklizmu portal Cyclingnews.

Cancellara wygrał w roku ubiegłym trzy ważne wyścigi jednodniowe: E3 Prijs Vlaanderen-Harelbeke, Tour of Flanders i Paryż- Roubaix, triumfował na dwóch etapach Tour de France i przez sześć dni jechał w Wielkiej Pętli w żółtej koszulce lidera, po raz czwarty wywalczył tęczową koszulkę mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas.

Te osiągnięcia same w sobie mogłyby przesądzić o pierwszym miejscu w konkursie portalu Cyclingnews.

Przyznając, że waga jego zwycięstw mogła zrobić wrażenie na czytelnikach portalu Cyclingnews, Cancellara wierzy, co powiedział dziennikarzom tegoż, że fanom kolarstwa na całym świecie mogła podobać się także jego praca i ofiarność na rzecz Andy Schlecka.

Belg Philippe Gilbert zajął drugie miejsce, na trzecim uplasował się Andy Schleck (Luksemburg), Brytyjczyk Mark Cavendish - był czwarty. Brytyjka Emma Pooley okazała się najlepszą kolarką świata, zajmując siódme miejsce w łącznej klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

swiss replica watches

Rezultaty sondażu Cyclingnews na najlepszego kolarza roku 2010

1. Fabian Cancellara, 9697 głosów (57.8%)
2. Philippe Gilbert, 2260 (13.5%)
3. Andy Schleck, 1761 (10.5%)
4. Mark Cavendish, 1020 (6.1%)
5. Vincenzo Nibali ,821 (4.9%)
6. Ivan Basso, 378 (2.3%)
7. Emma Pooley, 358 (2.1%)
8. Joaquim Rodriguez, 283 (1.7%)
9. Marianne Vos, 209 (1.2%)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL