R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688868 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Radosław Myszkowski zaprasza
do Aleksandrowa Łódzkiego

 

W niedzielę kolarskie wyścigi mastersów


Radosław Myszkowski i Piotr Kurek. Mogilno, lipiec 2007.
Fot. Alicja Kolendo

Radosław Myszkowski, kolarski masters na medal, zaprasza w najbliższą niedzielę (10 czerwca) do swego rodzinnego Aleksandrowa Łódzkiego na wyścigi szosowe. Rozpoczną się o godzinie 11.30 i potrwają przez kilka godzin. Będzie to sportowa rywalizacja mastersów, amatorów oraz uczniów szkół podstawowych.

Radosław Myszkowski w przyszyłym roku, dokładnie 27 marca, ukończy siedemdziesiąt lat. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i szanowanych polskich kolarzy masters. Ma na swym koncie siedemnaście tytułów mistrza Polski. W roku 2002 w Austrii wywalczył tytuł wicemistrza świata mastersów podczas corocznej imprezy w St. Johan. Tamże startował siedem razy w mistrzostwach świata, w tym pięć razy meldował się w pierwszej dziesiątce w swej kategorii wiekowej.

– W 2005 roku wygrałem wyścig o Puchar Świata w Austrii, pięć razy byłem w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata - mówi Radek Myszkowski. – Ale moim największym sukcesem było zwycięstwo w challenge'u wśród polskich mastersów w roku 2011. Jest nas prawie tysiąc. W roku ubiegłym sklasyfikowano 930 zawodników, ja byłem pierwszy.

Urodził się w Aleksandrowie Łódzkim w 1943 roku. W wieku 17 lat rozpoczął przygodę z kolarstwem we Włókniarzu Aleksandrów Łódzki. Od 1968 roku reprezentował barwy Społem Łódź, gdzie gwiazdą pierwszej wielkości byl olimpijczyk z Tokio Jan Kudra, kilkakrotny uczestnik Wyścigu Pokoju.

– Społem Łódź - to była silna ekipa, gdzie poza Janem Kudrą i mną jeździli także Jerzy Linde, Tadeusz Szpak i Jarosław Bek - mówi już emeryt, ale nie kolarski. Był rok 1972, gdy Radek Myszkowski rozstał się z rowerem na całych 25 lat.


Mistrzowie Polski 2009 roku. Mogilno, 20 czerwca 2009. Radosław Myszkowski (trzeci z prawej).

Wrócił do kolarstwa w końcu lat dziewięćdziesiątych i zaczął odnosić sukcesy. Jeden za drugim. Długie lata jeździł na szosowym Treku, od dwóch lat startuje na rowerze marki Scott. Przejeżdża co roku około 14-15 tysięcy kilometrów. Najczęściej trenuje w okolicach rodzinnego miasta, a trasy jego treningowych przejażdżek wiodą przez Parzęczew, Śliwniki i Zgniłe Błota.

W cywilu mistrz dziewiarstwa w zakładach "Sandra", które przez dziesiątki lat produkowały dla Polaków skarpety, pończochy i rajstopy, teraz jako emeryt pomaga żonie prowadzić firmę "Marta" (rajstopy damskie najwyższej jakości).

Dla Radka Myszkowskiego rower jest żywiołem, przygodą, spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Najlepszy polski masters ubolewa, że środowiskiem mastersów wstrząsają w tym roku podziały, ale liczy na to, że wkrótce wszystko się wyklaruje i dobrze ułoży.

Jeździ, wygrywa, zwycięża. I sam organizuje od lat zawody szosowe mastersów w Aleksandrowie Łódzkim. Te w najbliższą niedzielę odbędą się już po raz jedenasty. Radek Myszkowski zaprasza do siebie, to prawie centrum Polski, wszystkich mastersów. Niech impreza 10 czerwca, tak mówi, będzie spotkaniem mastersów, którzy życzą sobie zgody, nie zaś podziałów.

On sam w niedzielę nie wystartuje - obowiązki organizatora. Piotr Uciński (M40) z Aleksandrowa Łódzkiego będzie się ścigał, jak i jego koledzy: Michał Wnuk (M30), Łukasz Piorun (M40) i Andrzej Wnuk (M60).

Puchary są już przygotowane, wręczać je będzie, między innymi, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński - były lekkoatleta i znakomity skoczek wzwyż, jak również posłanka Agnieszka Harajczyk. Radek Myszkowski, polski kolarski masters nr 1 roku 2011, zaprasza w niedzielę na zawody, które muszą się udać i być pierwszym krokiem do pojednania środowiska mastersów.

xxx

Kolarze ścigać się będą na okrężnej trasie o długości 28 km: Aleksandrów Łódzki - Rąbień - Niesięcin - Krzywiec - Babiczki - Babice - Kazimierz - Stanisławów Stary - Słowak - Zgniłe Błota - Sanie - Aleksandrów Łódzki. Start i meta na placu Tadeusza Kościuszki (przy budynku Urzędu Miejskiego) w Aleksandrowie Łódzkim.

Kategorie wiekowe i dystans
kategoria M20, M30 - 3 okrążenia, 84 km, start 11.30
kategoria M40, M50 - 3 okrążenia, 84 km, start 11.40
kategoria M60, M70 - 2 okrążenia, 56 km, start 11.50
kategoria juniorzy i młodzicy - 1 okrążenie, 28 km, start 11.55
kobiety open (wszystkie roczniki) - 1 okrążenie, 28 km, start 12.00

małe okrążenia (2,79 km)
uczniowie szkół podstawowych (1-3 klasa) - 1 okrążęnie, start 12.05
uczniowie szkół podstawowych (4-6 klasa) - 2 okrążenia, start 12.05
dziewczęta szkół podstawowych (1-6 klasa) - 1 okrążenie, start 12.05
odbędzie się także wyścig dzieci przedszkolnych

Zgłoszenia w dniu zawodów od godziny 9 do 10.45 w budynku Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim (ratusz, parter).

Imprezę organizują: Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim, Łódzki Okręgowy Związek Kolarski oraz Radosław Myszkowski (042 712-23-53).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL