R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468528 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Przemysław Niemiec

 

Przemysław Niemiec w Lampre
Kolejny Polak w ekipie Pro Tour

Przemysław Niemiec zawodnikiem Lampre. Trzydziestolatek, urodzony w 1980 roku w Oświęcimu, od sezonu 2011 będzie zawodnikiem zawodowej grupy kolarskiej Lampre.

Przemysław Niemiec, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, jest kolarzem zawodowym od 2002 roku i odniósł jedenaście zwycięstw: wygrał, między innymi, etap w Coppi e Bartali 2010, etap w Giro del Trentino 2009, jak również klasyfikację generalną wyścigów Route du Sud 2009 i Giro di Slovenia 2005. W wielu wyścigach triumfował jako najlepszy zawodnik w klasyfikacji górskiej.

Taką przyjemną wiadomość otrzymałem kilkanaście minut temu, 1 września - 11.03, od ekipy Lampre-Farnese Vini. Dyrektor sportowy znanej włoskiej ekipy Giuseppe Saronni podkreślił, że Przemysław Niemiec ma wielką umiejętność jazdy w górach, że będzie teraz mógł rywalizować z najlepszymi "góralami" świata i wygrywać z nimi, jak również wzmocnić siłę sportową ekipy Lampre.

"Cieszę się bardzo, że będę jeździł w ekipie Pro Tour. Oznacza to dla mnie, że jestem kolarzem najwyższego formatu. Wiem, że muszę wykorzystać swą szansę. Zawsze marzyłem o tym, by startować w największych wyścigach, by rywalizować z najlepszymi "góralami" świata na najtrudnieszych wzniesieniach i podjazdach. Myślę, że przydam się nowemu zespołowi."

W tej chwili w ekipach Pro Tour startuje pięciu polskich kolarzy: Maciej Bodnar, Maciej Paterski i Sylwester Szmyd (Liquigas Doimo), Jarosław Marycz (Saxo Bank) i Marcin Sapa (Lampre-Farnese Vini). Przemysław Niemiec wydłuża ową listę do sześciu kolarzy.

Tekst napisany 1 września 2010  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL