R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40529565 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Paweł Cieślik

 

Marzę o starcie w Tour de Pologne
Paweł Cieślik zwyciężył na Słowacji


Paweł Cieślik (w żółtej koszulce teamu Bank BGŻ) wygrał we wtorek czwarty etap Wyścigu Dookoła Słowacji.

Paweł Cieślik zwyciężył dziś na czwartym etapie Wyścigu Dookoła Słowacji. Ten młody zawodnik ekipy Bank BGŻ w swoim profilu na stronie zespołu napisał, że jednym z jego największych marzeń jest start w Tour de Pologne. Jeśli będzie nadal tak jeździć, może się to spełnić w tym roku.

– Paweł gratuluję zwycięstwa. Powiedz jak przebiegał etap?

– Dziękuję bardzo, w końcu się udało. Etap prowadził po pagórkowatym terenie, ale nie były to zbyt wymagające podjazdy. Peleton po kilku atakach puścił ucieczkę, jednak w końcówce wszystko się połączyło. Przed metą znajdowała się krótka hopka i tam szukałem swojej szansy. Tuż przed nią na wypłaszczeniu odjechało dwóch kolarzy. Postanowiłem nie czekać i ruszyłem z całych sił pod górę. Dojechałem najpierw do jednego zawodnika, a potem do drugiego. Rozpocząłem finisz i choć peleton był blisko udało mi się wygrać.

– Zwycięstwo zawsze cieszy i przybliża cię do Tour de Pologne.

– Nie chcę zapeszać. Teraz koncentruję się na tych wyścigach, które będą w tym miesiącu. Niedługo mamy Małopolski Wyścig Górski, potem Mistrzostwa Polski i Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Poprzez te starty chciałbym udowodnić swoją wartość i przekonać selekcjonera, że warto na mnie postawić.

– Zakładając, że znalazłbyś się w kadrze, gdzie szukałbyś swojej szansy?

– Tour de Pologne to piękny wyścig o najwyższej randze na świecie. Tam można się pokazać i jak pokazuje historia wybić się na Zachód. Dzięki temu, że Czesław Lang organizuje taką imprezę sen o World Tourze może się spełnić. Gdybym miał szansę wystartować, na pewno przygotowałbym się najlepiej jak tylko potrafię. Dla nas młodych zawodników byłoby to ogromne wyróżnienie i mam nadzieję, że właśnie z takich kolarzy - perspektywicznych, będzie składała się tegoroczna reprezentacja Polski.

– Trasa byłaby chyba dla ciebie idealna?

– Dokładnie tak. Czuję się bardzo dobrze w pagórkowatym terenie, do tego potrafię zafiniszować z mniejszej grupki. Wróciłem do Polski z Francji, tutaj miało być lepiej, ale wychodziło różnie. Teraz czuję, że wracam na właściwe tory.

– Życzymy zatem dalszych sukcesów i powołania do kadry.

– Dziękuję bardzo. Mogę obiecać, że zrobię wszystko aby tak się stało.

xxx

Paweł Cieślik urodził się 12 kwietnia 1986 roku w Poznaniu. W Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym do sportu - biegania, jazdy na rowerze górskim i szosowym - zachęcił go Paweł Machyna. Jego pierwszym trenerem był Piotr Broński. Reprezentował UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne, GKS Tarnovia, CK4C Roanne (Francja), V.C.L. Vaule en Velin (Francja), Mróz ActiveJet. W tym roku jeździ w teamie Bank BGŻ.

Jego największe dotychczasowe sukcesy sportowe to: 12. miejsce na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym (2007 - kategoria orlik), zwycięstwo w juniorach i drugie miejsce w elicie na Szosowych Górskich Mistrzostwach Polski. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL