R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329976 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Roman Kołodziejczyk

 

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych kolarzy górskich Wielkopolski. Mieszka w Chodzieży, w okolicznych lasach ma doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Tu, nad jeziorami Karczewnik i Strzeleckie oraz na wzniesieniu Gontyniec, aż chce się pedałować w górę i szaleńczo zjeżdżać w dół.

Jest znanym i szanowanym obywatelem Chodzieży. Rozgłos przyniosły mu sukcesy w kolarstwie górskim. W 1997 roku kupił sobie rower do jazdy cross country, ale przez kilka lat były to tylko koleżeńskie przejażdżki z Andrzejem Bednarzem, Januszem Mazurem i Wiesławem Radomskim.

Urodził się 14 stycznia 1967 roku w Chodzieży, później przez wiele lat mieszkał w pobliskiej Oleśnicy. W wieku siedmiu lat nauczył się pedałować na rowerze. Jako młody człowiek zaczął uprawiać sport - biegi średnie i długie. Czynił to przez dziesięć lat w dwóch klubach: MKS Noteć Chodzież i Olimpia Poznań (lata 1987-1990). Jego rekordy życiowe na 1500 metrów - 3:57;01 i 3000 metrów - 8:25;00 świadczą o dobrej wytrzymałości lekkoatlety. Brał udział w spartakiadach młodzieży oraz mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

W sierpniu 2001 roku wybrał się wspólnie z Maciejem Pawińskim, także z Chodzieży, na maraton MTB w Szklarskiej Porębie. To był ten początek. Dziś Roman Kołodziejczyk jest zapraszany przez organizatorów wielkich imprez cross country w całym kraju. Ma na swym koncie wiele sukcesów. 1 kwietnia 2007 roku w Puszczykowie, podczas inauguracji Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007, wystartuje z pierwszej linii.

Zasłużył na to w pełni, gdyż trzy lata z rzędu wygrał klasyfikację generalną WLM w swej kategorii wiekowej. Dwa razy - w latach 2005 i 2006 - na Dziewiczej Górze zdobył tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim. W 2004 roku wygrał ogólnopolski maraton MTB w Jastrzębiej Górze. W tym samym roku w Jeleniej Górze podczas mistrzostw Polski amatorów w kolarstwie górskim zdobył trzecie miejsce.

W pierwszych latach startów pedałował na rowerze "GT", od 2005 roku jeździ na "Meridzie". Początkowo jego rowerami zajmowali się mechanicy, dziś - poza centrowaniem kół - potrafi dokonać każdej naprawy lub wymiany części.

Sukcesy w zawodach MTB sprawiły, że stał się znanym chodzieżaniniem. Pracuje w firmie Europol Meble i jej szefowie cieszą się, że ich pracownik odnosi sukces za sukcesem. To także zaprocentowało w maju ubiegłego roku, kiedy pasjonaci MTB powołali do życia Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe i wybrali go na funkcję prezesa. Trzeci rok jeździ w zespole KOMPUTRONIK D-LINK SPORT TEAM.

Z żoną Dorotą, synami Bartoszem i Szymonem lubi tak układać swe plany urlopowe, by trafić na maraton MTB, czy jakieś inne zawody kolarzy górskich. Przejeżdża co roku około 7000-8000 kilometrów na swej, ważącej 10,7 kg, 18-calowej "Meridzie". Jeździ na rowerze głównie dla przyjemności i miłego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Lubi przyjeżdżać na zawody, gdyż - jak twierdzi - panuje na nich wspaniała atmosfera. Wynik sportowy jest dlań ważny, ale cieszy go to, że od kilku lat uczestniczy w wielkich imprezach kolarskich.

Przed rokiem, podczas kwietniowych zawodów AutoSkoda Grand Prix MTB, wygrał w Chodzieży w imponującym stylu wyścig VIP-ów. Roman Kołodziejczyk cieszy się, podobnie jak władze i mieszkańcy Chodzieży, że i w tym roku wielka impreza kolarska organizowana przez Czesława Langa odbędzie się w jego mieście. 

 

Na dwudniową święto MTB, w dniach 28/29 kwietnia, przyjedzie wiele ludzi z całej Polski. Magnesem będzie niedzielny maraton - pierwszy w cyklu tegorocznych imprez Langa, w którym zapewne wystartuje ponad tysiąc ludzi. Roman Kołodziejczyk, został poproszony przez firmę Lang Team, o wyznaczenie trzech tras maratonu - 30 km, 60 km, 90 km - w Chodzieży i jej okolicach. Wiedząc o tym, że zna tu prawie każdy podjazd i każdą ścieżkę, można być przekonanym, że będzie to trudna, bardzo trudna jazda.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL