R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873270 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ten żywioł nas kręci

 

Magdalena Hałajczak i Radek Lonka
o swej przygodzie z rowerami


Magdalena Hałajczak i Radosław Lonka dziś przez ponad trzy godziny opowiadali przy herbacie w poznańskim "Francuskim łączniku" o swych rowerowych pasjach.

Magdalena Hałajczak 15 marca ukończy 32 lata, Radek Lonka jest ciut młodszy, bo 30 czerwca będzie miał 31 lat. Oboje wczoraj wygrali III Memoriał Marka i Zbyszka w Poznaniu w swych kategoriach wiekowych, dziś natomiast przez ponad trzy godziny opowiadali o sobie, o swych rowerowych pasjach, o umiejętności wygrywania zawodów XC i maratonów MTB, o swej pracy zawodowej.

Herbaciarnia "Francuski łącznik" w Poznaniu była dobrym miejscem, by posłuchać, co mają do powiedzenia bodaj najbardziej znani kolarze górscy Wielkopolski.

– W roku ubiegłym siedziałam 520 godzin na rowerowym siodełku. Wygrałam klasyfikację generalną Skandia Maraton Lang Team na dystansie Grand Fondo, kategoria K3. Na najdłuższej trasie triumfowałem aż pięć razy. W nagrodę otrzymałam od organizatorów rower górski, dobrej jakości. Nie waży więcej niż 12 kilogramów, jest ładnych kolorów - fioletowo-brązowy. Ma hamulce tarczowe, można na nim wygrywać kolejne maratony Czesława Langa i Skandii. Nie jestem wysoką zawodniczką, zatem 18-calowa rama jest nie dla mnie. To cacko jest to kupienia, za połowę ceny. 1500 złotych, tak sobie myślę, to jest dobra propozycja, by nabyć rower od triumfatorki klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team 2010 - to słowa Magdaleny Hałajczak, poznanianki, zawodniczki Shimano Polska, absolwentki Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, głównej specjalistki do spraw rozliczeń w towarzystwie ubezpieczeniowym Concordia. I przede wszystkim zawodniczki, która od 2005 roku brała udział w ponad 100 wyścigach i maratonach MTB. I może tylko dziesięć razy nie stawała na podium.

– 3 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Wielkopolski - Thule Cup 2011. Cieszę się, że inauguracja całego cyklu następuje w mieście, w którym od momentu ukończenia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, rok 2005, jestem nauczycielem wychowania fizycznego w zespole szkół średnich - powiedział Radosław Lonka. - Wiem, że wielu moich uczniów przyjdzie obserwować zawody XC, w których wystartuję jako masters. Dziś, w poniedziałek 7 lutego - po wczorajszych zawodach na Winogradach, przejechałem prawie 60 kilometrów na trasie Września - Czerniejewo- Gnieźno - Września. Ścigam się na rowerze od 1999 roku. Najpierw startowałem w zawodach XC, dopiero później nabrałem ochoty na maratony MTB. Jeżdżę w barwach Corratec Teamu, w ubiegłym roku przejechałem 17 tysięcy kilometrów na rowerze.

Oboje są, co otwarcie przyznają, wychowankami Ryszarda Pawlaka. Wiele mu zawdzięczają, wiedzą aż nadto dobrze, że 12 września tego roku ten były kolarz, trener i człowiek biznesu kończy 70 lat.

Magdalena Hałajczak i Radek Lonka chcieliby sportowymi sukcesami sprawić swemu darczyńczy, opiekunowi, trenerowi, także wychowawcy wiele radości. Wierzą, że rok 2011 będzie dlań dobry, owocny w osiągnięcia i triumfy.
 

richard mille replica watches https://www.tswatchesltd.com/richard-mille-c-97/

Patek Philippe Calatrava Replica Watches https://www.tswatchesltd.com/calatrava-series-c-70_165/

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL