R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40529362 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Furlan i Loddo myślą o emeryturze

 

Dylematy włoskich kolarzy

Jeden na pięciu włoskich kolarzy ciągle szuka teamu i miejsca dla siebie w 2011 roku, gdy redukcja liczby ekip na Półwyspie Apenińskim sprawiła, że mniej znani cykliści mają duże problemy ze znalezieniem dla siebie miejsca w peletonie.

Zgodnie z tym, co pisze "Gazzetta dello Sport", która dokonała stosownych podliczeń, 49 z 226 włoskich kolarzy ciągle nie ma miejsca w żadnym teamie i podpisanego kontraktu, w sytuacji, gdy nowy sezon tuż, tuż... Mówiąc innymi słowy, 21,6 procent kolarzy jest bez pracy i na swoistym bezrobociu.

Podczas, gdy Danilo Di Luca znalazł dla siebie miejsce w rosyjskiej Katiuszy po zakończeniu kary za doping, kolarze dobrego kalibru, jak Angelo Furlan, Alberto Loddo i Andrea Tonti ciągle rozglądają się za pracodawcą.

Angelo Furlan finiszował jako drugi, za Oscarem Freire, w ubiegłorocznym wyścigu Paryż-Tours, podczas gdy Tonti był reprezentantem włoskiego teamu na mistrzostwa świata w Australii.

Alberto Loddo wygrał 25 wyścigów w swej 9-letniej i pokonał na finiszu Alessandro Petacchiego w ubiegłym roku podczas Giro di Sardegna (jeżdżąc dla teamu Androni Giocattoli). Ujawnił on koszty bycia profesjonalnym kolarzem.

"W 2010 roku zarabiałem 1600 euro miesięcznie, ale biorąc pod uwagę wydatki i niezbędne koszty - jestem bez pieniędzy" - powiedział Loddo dziennikarzowi "Gazzetta dello Sport".

"To jest przykre, gdyż wygrałem z Petacchim i myślałem, że kontrakt mam w kieszeni. Miałem wstępne porozumienie z teamem typu Pro Tour i wydawało się, że wszystko jest w porządku. Teraz jestem jednak bez kontraktu i muszę rozglądać się za pracą".

Tonti jest pełen nadziei i myśli, że znajdzie swój nowy team wkrótce. Furlan daje sobie 15 dni na poszukanie pracy, a jeśli jej nie znajdzie - myśli o zakończeniu kariery.

"To wszystko jest sprawą kilku centymetrów" - twierdzi Furlan. "Freire wyprzedził mnie na finiszu, gdybym ja był pierwszy - miałbym kontrakt. Szczęśliwie, wszyscy fani kolarstwa znają mnie i moje możliwości, ja zaś mocno trenuję. Daję sobie 15 dni na znalezienie teamu. Jeśli go nie znajdę, kończę karierę i może będę miał szansę pracy we Włoskiej Federacji Kolarskiej jako odpowiedzialny za kontakty między specjallistami MTB i kolarzami szosowymi" - podkreślił Angelo Furlan dla "Gazzetta dello Sport".

goyard outlet

Angelo Furlan (urodzony 21 czerwca 1977 w Arzignano) - włoski kolarz szosowy startujący wśród zawodowców od 2001 roku. Dysponuje bardzo dobrym finiszem z peletonu. Jego największymi dotychczas sukcesami są zwycięstwa etapowe w znanych wyścigach wieloetapowych: dwukrotnie wygrywał etapy w Vuelta a Espana (2002) i trzykrotnie w Tour de Pologne (2001, 2008, 2009). W 2010 roku był drugi w wyścigu Paryż-Tours.

Angelo Furlan kilka razy startował w Tour de Pologne. W latach 2008 (Credite Agriciole) i 2009, jako zawodnik grupy Lampre, wygrał etapy TdP w Białymstoku. W 2010 roku Angelo Furlan (Lampre) zajął w 67. Tour de Pologne 150. miejsce, ze stratą ponad godziny do zwycięzcy Irlandczyka Daniela Martina (Garmin Transitions).

Alberto Loddo (urodzony 5 stycznia 1979 w Cagliari) - włoski kolarz szosowy, jeżdżący w 2010 roku w UCI Professional Continental Team Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli. Wygrał w swej karierze 25 wyścigów, w roku ubiegłym - trzy.

Andrea Tonti (urodzony 16 lutego 1976 w Osimo) - włoski kolarz szosowy, jeżdżący w 2010 w UCI Professional Continental Team Carmiooro NGC. W swej karierze wygrał dwa wyścigi.

replica rolex watches

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL