R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955264 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Olga Wasiuk wzmacnia HP-Sferis!

 

Polska mistrzyni przełajów nie boi się MTB


Olga Wasiuk wzmacnia team HP-Sferis.

Olga Wasiuk, tegoroczna mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, w sezonie 2012 będzie reprezentowała barwy HP-Sferis.

- Olga to bardzo utytułowana zawodniczka, która ma wielkie serce do kolarstwa. Śledziłem jej wyniki w sezonie przełajowym i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jestem pewny, że doda ona nową jakość do naszego zespołu i będzie błyszczeć na trasach maratonów. Jest to bardzo wszechstronna kolarka, dlatego liczymy również na jej dobre wyniki na szosie, a także w XC - szczególnie w sztafecie MTB, gdzie chcemy powalczyć na Mistrzostwach Polski o złoto - powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Czeka mnie nowe wyzwanie
Olga Wasiuk rozmawia z rzecznikiem prasowym HP-Sferis Cyrylem Szwedą

- Kiedy się dowiedziałaś, że jest szansa przejścia do ekipy HP-Sferis i jak zareagowałaś na tę informację?

- Dnia 1 marca zadzwonił do mnie dyrektor sportowy Piotr Kosmala i zaproponował współpracę. Po rozmowie czułam ogromną radość wiedząc, że będę mogła się ścigać w barwach HP-Sferis. Jednocześnie wiem, że jest to wyróżnienie i docenienie mojej ciężkiej pracy.

- Rok 2012 zaczęłaś od mocnego uderzenia, zdobywając tytuł mistrzyni Polski w przełajach. Twoja forma jest nadal wysoka, czy będziesz musiała ją budować od początku?

- W chwili obecnej nie jestem już w najwyższej formie, gdyż po sezonie przełajowym musiałam odpocząć i zregenerować siły. W chwili obecnej dużo trenuję, gdyż jest to moment, aby przygotować się wytrzymałościowo i siłowo do nowego i miejmy nadzieję bardzo owocnego sezonu 2012.

- Jakie cele postawił przed tobą dyrektor sportowy Piotr Kosmala, a jakie masz własne plany?

– Moje własne plany to jak najlepsze przygotowanie się do sezonu, aby potwierdzić swoją wartość i udowodnić, że przyjęcie mnie do ekipy nie było błędem. W najbliższym czasie zostanie mi przedstawiony szczegółowy kalendarz startów i określimy priorytetowe wyścigi.

- Dotychczas próbowałaś różnych odmian kolarstwa. Która jest ci najbliższa, i w której chciałabyś się spełniać?

- Jestem wszechstronną zawodniczką i właściwie żadna z odmian kolarstwa nie jest mi obca. Podczas mojej kariery sportowej udało mi się udowodnić to niejednokrotnie, wygrywając wyścigi MTB, szosowe i przełajowe. Decyzję, co do wiodącej w tym sezonie odmiany kolarstwa pozostawiam w dobrych rękach mojego nowego dyrektora sportowego.

- Czy można powiedzieć, że będzie to twój najważniejszy sezon w życiu?

- Dziś już wiem, że jest to najważniejszy sezon w moim życiu. Jestem zawodniczką HP-Sferis, zawodowej grupy kolarskiej, która daje mi ogromne możliwości rozwoju i podniesienia mojej formy. Począwszy od profesjonalnych przygotowań pod okiem jakże doświadczonego menedżera Piotra Kosmali, wysokiej klasy sprzętu i profesjonalistów wokół mnie, wiem, że ten rok będzie jednym z najlepszych w mojej karierze.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL