R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40469217 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Maja Włoszczowska nie wystartuje w Londynie

 

Kto w miejsce wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu z 2008 roku?

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska nie wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie - poinformował dzisiaj (w poniedziałek 23 lipca) doktor Krzysztof Ficek, który opiekuje się kontuzjowaną zawodniczką.

- Pierwszy etap rehabilitacji Mai Włoszczowskiej potrwa co najmniej sześć tygodni - zaznaczył Krzysztof Ficek.

Maja Włoszczowska, jedna z największych polskich nadziei medalowych na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, doznała poważnej kontuzji w piątek podczas zgrupowania we włoskim Livigno. Chcąc uniknąć upadku, nieszczęśliwie podparła się nogą, doznając poważnej kontuzji stawu skokowego i złamania kości śródstopia.

Wyścig olimpijski kobiet odbędzie się 11 sierpnia. Polskę w tym wyścigu miały reprezentować Maja Włoszczowska i Aleksandra Dawidowicz (obie CCC Polkowice). W zaistniałej sytuacji Polski Związek Kolarski musi szybko podjąć decyzję, kto pojedzie do Londynu zamiast Mai Włoszczowskiej. W grę wchodzą trzy zawodniczki: Paula Gorycka (4F e-Vive Racing Team), Anna Szafraniec i Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice).

Wypowiedź Ryszarda Szurkowskiego

Głos w sprawie kontuzji Polki zabrał Ryszard Szurkowski, polska legenda kolarstwa.

- Moim zdaniem przyczyną kontuzji Mai Włoszczowskiej mógł być błąd w treningu. Ja jako zawodnik czy trener nie pozwoliłbym sobie na eksperymentowanie w ostatnich miesiącach przed najważniejszymi zawodami, do których przygotowywało się 4 lata - powiedział w TVN24 Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów.

- Niedawno były mistrzostwa Polski, które miały być ostatnim sprawdzianem wszystkich polskich zawodniczek, a okazało się, że zgrupowanie we Włoszech jest ważniejsze niż tytuł mistrza Polski. Myślę, że dział szkolenia PZKol niemal nie istnieje - dodał w TVN24 Ryszard Szurkowski. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL