R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632222 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Jurasz

 

Wojciech Jurasz mistrzem świata
Lekarze z 10 krajów rywalizowali przez trzy dni
w okolicach Zakopanego i Nowego Targu

Wojciech Jurasz kolarskim mistrzem świata. 44-letni lekarz z Poznania, ortopeda i traumatolog, okazał się najlepszym zawodnikiem podczas Kolarskich Mistrzostw Świata Medyków, które przez kilka dni odbywały się w Polsce: w okolicach Zakopanego i Nowego Targu. Swój tytuł wywalczył w jeździe indywidualnej na czas.


Wojciech Jurasz nie po raz pierwszy założył aerodynamiczny kask, tym razem jednak lżejszy i lepszy. - Ale sam kask nie jeździ przecież - przyznaje znany poznański lekarz, ortopeda i traumatolog.
Fot. Jolanta Kaczmarek Cartier Replica

Lekarze, także pracownicy i ratownicy medyczni z 10 krajów spotkali się na swych dorocznych mistrzostwach świata (World Medical Cycling Championships 2010) tym razem w Polsce. I to w bardzo atrakcyjnym miejscu - w Zakopanem i Nowym Targu. Mówiąc inaczej, lekarze z Niemiec, Austrii, Polski i innych krajów rywalizowali w dniach 8-11 września prawie w tych samych miejscach, gdzie przed miesiącem odbywał się 67. Tour de Pologne. W sumie, ścigało się 195 pań i panów, w tym 51 z zagranicy. Rozdano 27 kompletów medali i 27 koszulek mistrzowskich.

– Panie i panowie walczyli o tytuły mistrzyń i mistrzów świata w czterech konkurencjach: jazda indywidualna na czas, wyścig ze startu wspólnego, uphill oraz wyścig MTB - mówi Marek Paściak, ortopeda z Piekar Śląskich, jeden z organizatorów niezwykle udanej imprezy. – Jej przeprowadzenie byłoby niemożliwe, gdyby nie pomoc wicestarosty nowotarskiego Macieja Jachymiaka (także lekarza).

W jeździe indywidualnej na czas tytuł mistrzowski wywalczył Wojciech Jurasz, lekarz z Poznania. Po złoty medal i tęczową koszulkę championa jechał dystans 15 kilometrów w czasie 20:24.3 min.

– Po raz pierwszy startowałem w Kolarskich Mistrzostwach Świata Medyków - mówi Wojciech Jurasz, 44-letni lekarz z Poznania. – Ścigam się na rowerze od 1996 roku, brałem udział w ośmiu mistrzostwach Polski lekarzy w kolarstwie. Do startu przygotowywalem się niezwykle starannie. Jechałem na rowerze marki Giant, rama węglowa Cadex, który w ostatnich kilku latach sam przerabiałem, doskonaliłem. Jest dość ciężki, waży około 9 kilogramów. W ostatniej chwili, przed wyjazdem do Zakopanego, kupiłem aerodynamiczny kask.

15 kilometrów jazdy na czas. 7,5 km z wiatrem, później pod wiatr - wiejący prosto w twarz. W drugiej części dystansu Wojciech Jurasz jechał jak natchniony i wygrał. Tylko o 0.3 sekundy z Piotrem Szulcem, faworytem.

– Bardzo się cieszę z tego sukcesu i wiem, że o złotym medalu zadecydowały staranne przygotowania i ten opływowy kask. Całą szerokością swych serc cieszyły się także moje córki: 18-letnia Irena (uprawia żeglarstwo) i 15-letnia Halina (jeździ na koniach). Ta rodzinnna radość była i jest nadal udziałem syna, 10 lat, Franka, który też jeździ na rowerze górskim i przed dwoma laty startował w Chodzieży (maraton MTB Czesława Langa i Skandii); w sobotę będzie razem ze mną na Michałkach.

Pan Wojciech przyznaje, że Franek ma bardzo dobre warunki do jazdy indywidualnej na czas i myśli, że niedługo syn może okazać się w tej specjalności kolarskiej lepszy od niego. replica watches

Natomiast koledzy z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu, przy ulicy 28 Czerwca 1956, w którym Wojciech Jurasz pracuje, zamierzali ufundować mu specjalny puchar.

Wojciech Jurasz w tęczowej koszulce mistrza świata pojawi się w sobotę w Wieleniu nad Notecią, gdzie uczestniczyć będzie w Maratonie MTB Michałki 2010, z którą to imprezą jest związany od jej początku, czyli od 2001 roku.

Tomasz Kaczmarek z Wielenia, lekarz stomatolog, zdobył brązowy medal w wyścigu MTB i został najwszechstronniejszym zawodnikiem w swej kategori wiekowej (brał udział w jeździe indywidualanej na czas, szosowym wyścigu ze startu wspólnego, uphillu i zawodach XC).

Brązowy medal w uphillu, podjeździe na dystansie 6,5 km, wywalczyła Edyta Swat, lekarz alergolg, z podpoznańskiego Przeźmierowa.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL