R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308622 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Tom Boonen wystartuje w 69. Tour de Pologne

 

Belg zamierza dobrze wypaść
podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie


Tom Bonnen wystartuje w tegorocznym 69. Tour de Pologne.

Były mistrz świata i lider tegorocznego rankingu UCI World Tour - Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step) weźmie udział w tegorocznym 69. Tour de Pologne, który odbędzie się w dniach 10-16 lipca.

Tom Boonen to bez wątpienia największy bohater dotychczasowego sezonu. Wygrał cztery północne klasyki z kalendarza World Tour: E3 Prijs Vlaanderen, Gent - Wevelgem, Ronde van Vlaanderen i Paryż - Roubaix. Obecnie szlifuje formę w USA, ścigając się w Amgen Tour of California. Podczas czwartego etapu w Kalifornii, Belg uległ triumfatorowi ubiegłorocznego Tour de Polgone - Peterowi Saganowi z Liquigasu oraz Heinrichowi Hausslerowi z Garmin-Barracuda.

- To nie jest tak, że nie chcę wziąć udziału w Tour de France. Tour dał mi wiele w przeszłości, ale w tym roku skupiam się na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Nie miałem okazji startować w dwóch poprzednich Igrzyskach Olimpijskich, a chciałbym bardzo tego doświadczyć i osiągnąć dobry wynik. Z tego powodu wystartuję w Tour de Pologne, zamiast w Tour de France, i postaram się dobrze wypaść na polskich szosach, a tym samym przygotować się do Igrzysk Olimpijskich- powiedział Belg z ekipy Omega Pharma-Quick Step.

Tom Boonen startował również w ubiegłorocznym Tour de Pologne, co więcej z naszym narodowym tourem łączy go bardzo wiele. W 2000 roku, gdy został stażystą w ekipie US Postal Service, pierwszym wyścigiem w gronie zawodowców, był właśnie Tour de Pologne.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL