R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41207301 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Oskar Pluciński

 

Czułem ogromną radość
Zawodnik z Konina mówi
o swym sukcesie w Nałęczowie


Ostatnie chwile przed startem w Nałęczowie: Sławomir Pituch (898), Tadeusz Korzeniewski (1400) i Oskar Pluciński (884) - cała trójka reprezentuje Corratec Team z Poznania.

Oscar Pluciński okazał się najlepszy na dystansie Medio podczas rywalizacji w Skandia Maraton Lang Team w Nałęczowie. Zawodnik Corratec Team pokonał na finiszu klubowego kolegę Sławomira Pitucha, któremu tym samym zrewanżował się za porażkę z pierwszej edycji w Chodzieży.

- Jak wyglądała rywalizacja na trasie? W czołowej grupie jechało dwóch twoich klubowych kolegów i z pewnością staraliście się rozegrać ten wyścig taktycznie?

- Tak, razem ze mną jechał Sławek Pituch i Tadeusz Korzeniewski. Staraliśmy się dojechać całą trójką do mety, aby zebrać komplet punktów. Kontrolowaliśmy jazdę rywali, współpracowaliśmy i robiliśmy wszystko, żeby wyścig rozegrał się po naszej myśli. Już na pierwszym podjeździe postanowiliśmy rozerwać grupę. Na górze zostało nas ośmioro, lecz z biegiem czasu liczba zawodników w pierwszej grupie malała i ostatecznie zostało nas pięcioro. Wiedzieliśmy, że wyścig rozegra się na szybkim finiszu.

- Na finiszu pokonałeś Sławomira Pitucha, który w Chodzieży to ciebie ograł na ostatnich metrach. Czułeś dodatkową radość, że udało ci się zrewanżować?


Oskar Pluciński wygrał w Nałęczowie na dystansie Medio. Ma 19 lat, mieszka w Koninie, reprezentuje poznański Corratec Team, którego szef Piotr Pawlak nie ukrywał radości z sukcesu młodego zawodnika. Był najleszy wśród 235 zawodniczek i zawodników.

- Sławek jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i ciężko wygrać z nim na finiszu. Oczywiście, że czułem ogromną radość z wygrania sprintu oraz całego dystansu Medio. Zwycięstwo to pozwala mi uwierzyć w siebie i pokazać rywalom, że jestem dobrze przygotowany do ścigania.

- W jednym zespole z wami - i na tym samym dystansie - jeździ Tadeusz Korzeniewski. Jak znaczące jest jego doświadczenie, pomoc i czy ma to bezpośredni wpływ na wynik?

- Doświadczenie Tadeusza Korzeniewskiego jest widoczne podczas wyścigu i bardzo przydatne. Współpraca z nim na trasie to czysta przyjemność. Rozumiemy się bez słów, wystarczy, że spojrzymy na siebie i każdy wie o co chodzi. Naprawdę podziwiam go za świetną dyspozycję i życzę mu aby jak najdłużej gościł w czołowym peletonie.

- Czy planujesz w przyszłości przejście do "królewskiego" dystansu Grand Fondo? Może spróbujesz swoich sił w Pucharze Polski?

- Myślałem już o tym, ale wydaje mi się, że czeka mnie jeszcze dużo pracy aby móc walczyć z taki doskonałymi zawodnikami jak Andrzej Kaiser, Radek Tecław, bracia Banachowie czy Adrian Brzózka. Przygotowania do tak długiego wyścigu są bardzo ciężkie, czego mój organizm mógłby nie wytrzymać. Poczekam jeszcze z tą decyzją, ale w niedalekiej przyszłości na pewno zobaczycie mnie na "królewskim" dystansie. Za wszelką cenę będę starał się deptać najlepszym po piętach.

- Rozumiem, że zobaczymy cię na kolejnych edycjach Skandia Maraton Lang Team i będziesz walczył o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

- Tak, moim celem w tym sezonie jest zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na dystansie Medio i będę walczył o to do samego końca. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL