R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189910 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Nie ma dla niego miejsca w kolarstwie

 

Lance Armstrong pozbawiony zwycięstw w Tour
de France i dożywotnio zdyskwalifikowany

 

Amerykański kolarz Lance Armstrong, który siedmiokrotnie triumfował w Tour de France, został pozbawiony tych zwycięstw i dożywotnio zdyskwalifikowany - zdecydowała w poniedziałek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

UCI zaakceptowała tym samym werdykt Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), która 24 sierpnia, po długim dochodzeniu, pozbawiła Armstronga siedmiu wygranych w TdF, stwierdzając, że osiągnął te sukcesy przy użyciu niedozwolonych środków dopingowych. USADA unieważniła też wszystkie wyniki uzyskane przez Armstronga począwszy od 1 sierpnia 1998 roku.

Amerykańska Agencja Antydopingowa wysłała pełną dokumentację uzasadniającą jej decyzję do Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Światowej Korporacji Triathlonu (WTC). Liczące ponad tysiąc stron akta zawierają zeznania 26 osób, w tym 15 kolarzy, a także maile, wyniki testów laboratoryjnych i dokumenty finansowe poświadczające wydawanie pieniędzy na niedozwolone środki dopingowe.

UCI po zapoznaniu się z dokumentami USADA podjęła decyzję o dożywotniej dyskwalifikacji kolarza i odebraniu mu siedmiu zwycięstw w Tour de France. O postanowieniu poinformował w poniedziałek, na specjalnej konferencji prasowej w Genewie, prezydent tej organizacji Pat McQuaid.

- Nie apelowaliśmy do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS) i zapoznaliśmy się z sankcjami, jakie przedstawiła USADA. UCI zawiesza dożywotnio Lance'a Armstronga i pozbawia go siedmiu tytułów za wygranie Tour de France. Nie ma dla niego miejsca w kolarstwie - powiedział prezydent UCI Pat McQuaid.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL