R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40508570 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Mateusz Mróz

 

Mateusz Mróz kończy karierę
Jutro ostatni wyścig kolarza DHL-Author

Mateusz Mróz, kolarz grupy DHL-Author, postanowił zakończyć karierę sportową. Jutro, w niedzielę 5 września, po raz ostatni wystartuje w wyścigu szosowym. W rodzinnym Borku Wielkopolskim.


Mateusz Mróz jutro rozstaje się z kolarstwem. Decyzja jest nieodwołalna i ostatni wyścig, w którym wystartuje, odbędzie się w Borku Wielkopolskim.

9 stycznia tego roku ukończył trzydzieści lat. Startował w wielu grupach kolarskich (Mróz Supradyn Witaminy - 2001-2002, Amore Vitta - 2003-2005, CCC - 2006, CCC Polast Polkowice - 2007-2008, Mróz Action Uniqa - 2009, DHL-Author - 2010). Ma na swym koncie wiele sukcesów i zwycięstw. Rozpoczynał przygodę z kolarstwem w roku 1991 jako 11-letni chłopak. Oddał temu sportowi dziewiętnaście lat swego życia. Chciałby sie jeszcze ścigać, ale warunki ekonomiczne są bezwzględne - nie da się w Polsce wyżyć z uprawiania kolarstwa zawodowego.

Jutro do Borka Wielkopolskiego zaprosił ponad trzydziestu przyjaciół, z którymi jeździł w różnych latach w różnych grupach. Zaprasza także wszystkich innych szosowców, by pożegnanie z szosą było wydarzeniem, spektakularnym odjeściem kolarza, który musi rezygnować z uprawiania kolarstwa pod bezwzględną presją ekonomii.

Kryterium uliczne w Borku Wielkopolskim, pożegnanie Mateusza Mroza z szosą, rozpoczyna się o godzinie 13.40.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL