R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40504440 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Paula Gorycka

 

Brązowy medal Pauli Goryckiej
Kanada: mistrzostwa świata w kolarstwie górskim

Paula Gorycka (CCC Polkowice) zdobyła dzisiaj brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim rozgrywanych w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne. Polka do ostatnich metrów toczyła pasjonującą walkę o trzecie miejsce ze Słowenką Tanją Zakelj. Złoto zdobyła Szwedka Alexandra Engen. Srebro przypadło Brytyjce Annie Last.


Paula Gorycka na trzecim miejscu, za Amerykanką Mary McConneloug i Anną Szafraniec. Bielawa, 15 maja 2010 - VacansOleil Grand Prix Czesława Langa.

Polka wystartowała do wyścigu w kategorii U-23 z wielkimi nadziejami na sukces. Po rundzie startowej (połowa pełnej rundy) zajmowała piątą lokatę i na tej pozycji utrzymywała się także po zakończeniu pierwszej pętli. Gorycka mogła walczyć o wyższe miejsce, ale na półtora kilometra przed jej końcem, na charakterystycznym dla trasy w Mont-Sainte-Anne zjeździe po kamieniach, miała groźnie wyglądający upadek. Na szczęście szybko się podniosła i z mocno rozbitym kolanem pojechała dalej. Upadek kosztował ją jednak około pół minuty straty do Engen.

Po zakończeniu drugiej rundy na prowadzeniu nadal znajdowała się Brytyjka Annie Last, ale Polka dzielnie walczyła i jej strata do czwartej Szwajcarki Vivienne Meyer wynosiła tylko cztery sekundy. Na trzeciej pętli Gorycka ciągle nadrabiała straty i udało jej się przesunąć na czwartą pozycję, a na jej koniec do medalu traciła zaledwie piętnaście sekund.

Na ostatniej rundzie Polka toczyła walkę o brązowy medal z Tanją Zakelj. Mimo, że Gorycka zaliczyła kolejny upadek, który znów kosztował ją stratę do rywalki, zachowała więcej sił niż Słowenka i na przedostatnim podjeździe uzyskała nad nią około dziesięć sekund przewagi. Byłaby ona zapewne bardziej okazała, jednak Polka znów upadła i musiała do ostatnich metrów ostro walczyć o upragniony medal... Ku swojej ogromnej radości wjechała na metę jako trzecia, tracąc do zwyciężczyni niewiele ponad trzy minuty.

Z postawy swojej podopiecznej zadowolony był trener, Andrzej Piątek. - To dopiero drugi sezon Pauli w kategorii młodzieżowców. Przed rokiem była siódma, a teraz trzecia. Sam jestem zaskoczony, jak szybko się rozwija - powiedział.

Pasjonująca walka toczyła się także o złoto, ale ostatecznie lepsza okazała się Engen, która o 43 sekundy wyprzedziła Last.

Bardzo dobrze spisała się również druga z Polek, Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), która uplasowała się na dziewiątym miejscu.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL