R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41132752 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Aleksander Winokurow
sportowcem roku w Kazachstanie

 

Kolarz lepszy od mistrza sztangi i biathlonistki

Aleksander Winokurow, kapitan kolarskiego teamu Astana, został wybrany sportowcem roku w Kazachstanie. Wygrał on głosowanie przeprowadzone przez największy portal tego kraju - nur.kz.

W swym pierwszym pełnym sezonie, po powrocie do kolarstwa po dwuletniej dyskwalifikacji z powodu dopingu, Winokurow wygrał jazdę indywidualną na czas oraz klasyfikację generalną kwietniowego wyścigu Giro del Trentino. Dwa dni później triumfował w wyścigu Liege-Bastogne- Liege.

Tegoroczne Giro d'Italia ukończył na szóstym miejscu. Podczas włoskiego touru narodowego nosił koszulkę lidera przez pięć dni. Wygrał także jeden etap podczas Tour de France - z Rodez do Revel.

"Jest dla mnie wielkim zaszczytem być wybranym najlepszym sportowcem mego kraju" - powiedział dziennikarzom. "Okazuje się, że kolarstwo jest bardzo popularnym sportem w Kazachstanie, i że opinia publiczna jest świadoma wartości moich sukcesów na tle osiągnięć innych kazachskich mistrzów. To jest ważny tytuł dla mnie, który nagradza mnie i motywuje do sezonu 2011" - dodał 37-letni mistrz szosy.

Aleksander Winokurow zdobył 24.2 procent głosów przed mistrzem olimpijskim z Pekinu i dwukrotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów Ilią Ilinem (17.9%) i biathlonistką Jeleną Chrustaliewą (15.5%). 

Audemars Piguet Replica Watches www.apwatchreplica.com

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL