R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878313 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
23 lata Aleksandry Dawidowicz

 

Najlepsze życzenia dla mistrzyni świata

Wczoraj, 4 lutego, Aleksandra Dawidowicz ukończyła 23 lata. Znakomita zawodniczka kolarstwa górskiego, reprezentantka MTB CCC Polkowice, ma w swym sportowym dorobku tytuły mistrzyni świata w cross country w kategorii U-23 (Australia - Canberra 2009) i mistrzyni Europy (Holandia - Zoetermeer 2009). Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zajęła dziesiąte miejesce.


Aleksandra Dawidowicz i Maja Włoszczowska w rozmowie z reporterem TVP Sport. Nałęczów - 30 maja 2009 - zawody XC Lang Team Grand Prix MTB. Rolex Daytona Replica

– Jestem studentką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i tej chwili pochłaniają mnie egzaminy podczas sesji zimowej. Mam ich kilka, z których najtrudniejszy wydaje się z przedmiotu "Kierunki rozwojowe wspólczesnej ekonomii". Mam nadzieję zdać je wszystkie pomyślnie i następnie skoncentrować się na treningach.

– W czasie wolnym od nauki dużo biegam na nartach, w pięknym miejscu, jakim są okolice Szklarskiej Poręby - a więc w Jakuszycach. 4 lutego, w dniu moich urodzin, cudnie świeciło słońce, temperatura wynosiła około minus jednego stopnia i przez trzy godziny nie schodziłam z nart.

– W marcu razem z koleżankami z teamu MTB CCC Polkowice (Mają Włoszczowską, Magdą Sadłecką i Paulą Gorycką) i trenerem Andrzejem Piątkiem udajemy się do Izraela, gdzie w tym roku - w lipcu - odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. Będzie to zatem doskonała okazja, by poznać trasę letniej rywalizacji o tytuł mistrzyni Starego Kontynentu, jest ponoć trudna technicznie, i by po raz pierwszy w tym roku wystartować w wyścigu XC.

Replica Audemars Piguet

Wielkopolskie Rowerowanie życzy Aleksandrze Dawidowicz dużo zdrowia, powodzenia w nauce i sportowych sukcesów. I w zawodach Czesława Langa, i w Izraelu, i w dalekiej Kanadzie - mistrzostwa świata, i podczas imprez Pucharu Świata.


Sylwetkę Aleksandry Dawidowicz przybliży pasjonatom kolarstwa i rowerów w marcu magazyn ludzi aktywnych "Rowertour".  

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL