R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 37524310 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-11-29
Paula Gorycka z Red Bullem

 

Olimpijka z Londynu nadal
w barwach 4F e-vive Racing Teamu


Paula Gorycka dołączyła do Wielkiego Świata Red Bulla.
Fot. Andrzej Piątek

Co łączy Adama Małysza, kierowców Sebastiana Vettela, Sebastiena Loeba i narciarkę Lindsey Vonn? Wraz z kilkuset innymi sportowcami współtworzą Wielki Świat Red Bulla. Teraz do tej międzynarodowej sportowej rodziny dołącza również Paula Gorycka - znakomita kolarka górska, olimpijka z Londynu.

Zawodniczka 4F e-vive Racing Teamu już od przyszłego sezonu startować będzie w kasku z logo Red Bulla. – Sam fakt, że zostałam dostrzeżona i znalazłam się w takim towarzystwie jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i motywacją do dalszej ciężkiej pracy - mówi aktualna mistrzyni Polski w kategorii elity, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata w kategorii młodzieżowej w kolarstwie górskim. Paula, uznawana za jeden z największych talentów, jakie pojawiły się w polskim kolarstwie, przed dołączeniem do zespołu przeszła kompleksowe badania (medyczne i psychologiczne) w klinice Red Bull Diagnostic & Training Center w austriackim Thalgau.

– Profesjonalizm specjalistów z Red Bulla stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Tak szczegółowych badań brakuje generalnie w całym polskim sporcie, dlatego też bardzo się cieszę, że Paula została dokładnie "sprawdzona". Tym bardziej, że jej wyniki były naprawdę bardzo dobre. Poza tym, logo Red Bulla na sportowcu to jak "znak jakości" - firma wiąże się tylko z najlepszymi. To pokazuje tylko, że idziemy w dobrym kierunku - powiedział dziś Wielkopolskiemu Rowerowaniu dyrektor sportowy 4F e-Vive Racing Teamu i trener Pauli Andrzej Piątek.

– W lutym 2013 roku wracam na studia na krakowskiej AWF (III rok) - powiedziała dziś (14 grudnia) Paula Gorycka Wielkopolskiemu Rowerowaniu. – W lutym tego roku wzięłam roczny urlop dziekański, by w minionym sezonie móc w pełni poświęcić się kolarstwu. Ten rok sportowo był bardzo ważny, bo po pierwsze był to rok olimpijski, a po drugie dla mnie był on ostatnim sezonem ścigania się w kategorii młodzieżowej. Postawiłam wszystko na jedną kartę i to była bardzo dobra decyzja - zdobyłam podwójny tytuł mistrzyni Polski, wygrałam zawody Pucharu Polski w kolarstwie górskim (w Żerkowie i Ustroniu), w Rosji wywalczyłam wicemistrzostwo Europy, a w Austrii, już po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (gdzie debiutowałam), zdobyłam mój drugi brązowy medal mistrzostw świata w kategorii U23.

– 3 grudnia przeszłam badania w Instytucie Sportu w Warszawie. Dzień później przystąpiłam do treningów - mówi zawodniczka 4F e-vive Racing Teamu z Suchej Beskidzkiej. – Jest zima, dużo teraz jeżdżę po Polsce i wszędzie widzę dużo śniegu. Niedawno Justyna Kowalczyk przekazała całej mojej drużynie narty biegowe z najwyższej półki. Bardzo nam się przydadzą, gdyż w zimie wykonujemy dużo treningów ogólnorozwojowych, ale zdecydowaną większość stanowią właśnie treningi na nartach biegowych. Takie narty otrzymali od Justyny Kowalczyk także pozostali zawodnicy 4F e-vive Racing Teamu: Monika Żur i Adrian Kucharek oraz trener Andrzej Piątek.

– Jest trochę za wcześnie, by mówić o zadaniach wynikowych na kolejny sezon - mówi Wielkopolskiemu Rowerowaniu Paula Gorycka. – Mojego trenera Andrzeja Piątka poznałam w 2008 roku, od czerwca 2009 roku współpracujemy na stałe. W tym miejscu chciałabym mu bardzo podziękować za jego zaangażowanie i poświęcony mi czas. Za to, że jest nie tylko świetnym trenerem i psychologiem, ale również za to, że prowadzi mnie na sportowej ścieżce i pomaga w rozwijaniu się na wielu polach. Myślę, że przy jego pomocy i wsparciu sponsorów drużyny oraz moich indywidualnych – firm: 4F, Red Bull i Grand Ortho (patron kampanii społecznej Uśmiech na Medal) – sprawię sobie wiele radości, zaś kibicom kolarstwa w Polsce nie tylko w nadchodzącym roku dostarczę pozytywnych emocji. Jak swego czasu Adam Małysz. Red Bull, jak wiadomo, zobowiązuje!

Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL