R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955270 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Marcin Sapa wyjechał do Włoch

 

W poniedziałek 12 stycznia 2009 szosowy mistrz Polski 2008 Marcin Sapa wyjechał do Włoch, gdzie w tym roku jeździć będzie w jednej z najbardziej znanych grup kolarskich świata - Lampre. Jej menedżerem jest Giuseppe Saroni, zaś najbardziej znanym kolarzem aktualny mistrz świata Włoch Alessandro Ballan

Marcin Sapa w ubiegłym roku podczas szosowych mistrzostw Polski w Złotoryi sięgnął po raz pierwszy w swej karierze po tytuł krajowego championa. W ostatnią niedzielę czerwca 2008 we wspaniałym stylu walczył na drogach wokół tego miasta.
 


Szosowy mistrz Polski 2008 Marcin Sapa wyjechał do Włoch, by reprezentować barwy Lampre.

Sapa należał do najaktywniejszych kolarzy w tym wyścigu. Uciekał samotnie lub w grupie, a na ostatnim okrążeniu towarzyszyli mu już tylko Bartłomiej Matysiak (Legia) i Maciej Bodnar (Liquigas). Walka o koszulkę mistrza Polski rozstrzygnęła się na kończącym pętlę 800-metrowym podjeździe do mety. Zaatakował Bodnar, ale Sapa znakomicie go skontrował i sięgnął po pierwszą w karierze biało-czerwoną koszulkę mistrza Polski elity.

We wrześniu został powołany przez selekcjonera reprezentacji Piotra Wadeckiego do ekipy narodowej, która startowała w 65. Tour de Pologne. W naszym narodowym wyścigu, o długości ponad 1200 km, Marcin Sapa uciekał na kilku etapach - w sumie ponad 600 kilometrów. Jego postawa została zauważona przez ludzi z włoskiej grupy Lampre.


11 września 2008 - Warszawa. Czesław Lang, Marcin Sapa i Dariusz Baranowski przed prezenatcją drużyny polskiej startującej w 65. Tour de Pologne.

Otrzymał propozycję startu w Lampre i z niej skorzystał. W listopadzie 2008 podpisał kontrakt, w grudniu pojechał na kilka dni do Włoch, miejscowość Buario Therme pod Mediolanem, gdzie po raz pierwszy spotkał się z kierownictwem Lampre i kolarzami tej grupy. – Było miło, sympatycznie, ściskałem dłoń mistrza świata Alessandro Ballana. Otrzymałem koszulkę Lampre i także rower. Załatwiłem też wszelkie niezbędne sprawy, by w 2009 roku mieszkać we Włoszech, tam trenować i dobrze reprezentować nowy team.

– Będę mieszkał pod Pizzą, w Toskanii. Grupa Lampre liczy 24 kolarzy i chciałbym dobrze wypaść w tegorocznych zmaganiach na szosie. W końcu 2008 roku trenowałem więcej niż dotąd i mam nadzieję, że pierwszy tegoroczny start w Katarze będzie dlań obiecujący.

Marcin Sapa urodził się 10 lutego 1976 roku w Koninie. Jako młody chłopak rozpoczynał przygodę z kolarstwem pod okiem trenerów - Zbigniewa Augustynowicza i Józefa Gronostaja w klubie Górnik Konin. Kontynuował swą kolarską przygodę w KTC Konin, Zagłębiu Konin. Później przeszedł do grupy Atlas Lukullus, kierowanej przez Dariusza Banaszka w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie jeździł dwa lata. Mikomax (Łódź) to była kolejna grupa, następnie team Knauf Domin. W latach 2007-2008 reprezentował barwy DHL-Author. W końcu tego miesiąca, 28 stycznia 2009, po raz pierwszy wystartuje w barwach Lampre - będzie to siedmioetapowy Tour of Katar.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL