R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41322544 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Maciej Paterski
w ekipie CCC Polsat Polkowice

 

Kolarz z Jarocina podpisał dwuletni kontrakt


Maciej Paterski, po czterech latach startów w ekipie Pro Tour Cannondale, zasadniczo wzmacnia team CCC Polsat Polkowice.
Fot. Szymon Gruchalski/IMG-studio 

Maciej Paterski, 27-letni kolarz z Jarocina, będzie przez dwa najbliższe sezony startował w barwach ekipy CCC Polsat Polkowice.

Jak poinformowało kierownictwo ekipy CCC Polsat Polkowice, w środę 20 listopada został podpisany dwuletni kontrakt z Maciejem Paterskim, zawodnikiem który w ostatnim sezonie ścigał się w ekipie ProTour – Cannondale.

– Bardzo się cieszę, że do naszej ekipy dołączył Maciek Paterski – powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki. Jako selekcjoner kadry narodowej i dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice od dawna obserwowałem starty Maćka patrząc na jego przydatność do kadry narodowej i mogę powiedzieć, że zawsze imponował mi wielką walecznością i ambicją. Teraz, kiedy podpisał kontrakt z naszą ekipą, będę starał się wykorzystać te wszystkie jego cechy a dodatkowo jego wielkie doświadczenie kolarskie, które zdobył startując przez ostatnie cztery sezony w ekipie Word Touru biorąc udział w najważniejszych wyścigach na świecie. Ponieważ kolejny już sezon ekipa CCC Polsat Polkowice będzie ekipą Professional Continental i w dużej części będzie ścigała się w wyścigach zagranicznych, wówczas doświadczenie zdobyte przez Maćka będzie ekipie bardzo pomocne. Liczę bardzo na jego dobre występy w wyścigach klasycznych, których w nowym sezonie w kalendarzu startów ekipy będzie znacznie więcej.

– Pozyskanie do ekipy Macieja Paterskiego, Bronisława Samoiłowa, przedłużenie kontraktu z Davide Rebellinem i wszystkimi kolarzami z minionego sezonu, pozwoliło kierownictwu CCC Polsat Polkowice utworzyć ekipę kolarzy, która może rywalizować z najlepszymi, zarówno w wyścigach klasycznych jak i etapowych – podkreślił Piotr Wadecki.

Maciej Paterski to kolarz, który w swej zawodniczej karierze nie odniósł zbyt dużo zwycięstw, ale na swoim koncie może odnotować zajęcie wysokich (2-gich, 3-cich) miejsc w wielu startach, szczególnie w wyścigach klasycznych. Będąc jeszcze zawodnikiem kategorii U-23, w 2007 roku zdobywa srebrny medal mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego, zaś w roku następnym brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas. W 2008 roku odnosi dwa bardzo ważne zwycięstwa na wyścigach etapowych we Włoszech (Giro delle Region i Giro Ciclistico Pesche Nettarine di Romagna), które zdecydowały, że został zawodnikiem włoskiej, półzawodowej ekipy, US Basso Piave. W kolejnym sezonie nadal pozostaje we Włoszech ścigając się w ekipie Marchiol Pasta Montegrappa. Sezon 2009 należy do bardzo udanych. Startując we Włoszech zajmuje wiele wysokich miejsc m.in. w wyścigach: Coppa San Geo (2 m.), GP De Nardi (2 m.), Giro della Valcavasia (2 m.), Circuito Internazionale di Caneva (2 m.), Trofeo Franco Balestra (5 m.). W tym samym roku, jesienią, podpisuje swój pierwszy zawodowy kontrakt, zostając zawodnikiem ekipy Liquigas-Cannondale. W jej barwach trzykrotnie startuje w Vuelta a Espana (2010, 2012, 2013) a także w Tour de France (2011). W sezonie kolarskim 2011 zdobywa brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego oraz zajmuje wysokie lokaty we włoskich klasykach: Giro del Friuli (4 m.) i Coppa Bernocchi (5 m.) Na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w 2012 z drużyną Liquigas-Cannondale zajmuje 4. miejsce w drużynowej jeździe na czas.

W sezonie 2013 na mistrzostwach świata we Florencji, jako zawodnik kadry Polski w wyścigu ze startu wspólnego, zajmuje 19. miejsce.

Podpisaniem kontraktu z Maciejem Paterskim, ekipa CCC Polsat Polkowice zakończyła kompletowanie składu na zbliżający się sezon kolarski 2014. Ostatecznie skład ekipy przedstawia się następująco: Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Davide Rebellin, Bronislau Samoilau, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL