R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867329 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Aleksander Dorożała pragnie
rywalizować z kolarzami Mroza

 

Zawodnik CCC Polsat Polkowice zawzięcie trenuje

 
Aleksander Dorożała i autor Wielkopolskiego Rowerowania. Trasa rowerowa Poznań - Strzeszynek, 25 maja, godzina 21.01.
Fot. Michał Lubawy

Bardzo chciał wystartować w niedzielnym Skandia Maraton Lang Team w Białowieży. – Niestety, niekiedy w życiu tak bywa, że jakieś zdarzenie komplikuje nam plany. Nie wchodząc w szczegóły, powiem tylko, że nie mogłem przyjechać do Białowieży - powiedział mi dziś Aleksander Dorożała, kolarz grupy CCC Polsat Polkowice, kiedy spotkałem go na rowerze podczas treningowej jazdy na trasie z Poznania do Kiekrza.

– Mam wspaniałą Meridę, jest lekka, dobrze się na niej jeździ i lekko kieruje. Wszystko w niej gra jak w szwajcarskim zegarku, dzięki złotym rękom Tomasza Dopierały z poznańskiego sklepu rowerowego 2koła - dodał 24-letni kolarz, który w swym życiu wygrał wiele maratonów MTB.

– Trenuję zawzięcie, na szosie i po bezdrożach. Startowałem w dwóch wyścigach szosowych, ale przede wszystkim chcę pokazać, że najlepsi maratończycy MTB w Polsce, jak choćby bracia Robert i Bartosz Banachowie i Krzysztof Krzywy (wszyscy Mróz Active Jet), czy też Andrzej Kaiser (Dobre Sklepy Rowerowe - Author) będą musieli się mocno napracować, by ze mną wygrać.

Urodził się w Poznaniu, dokładnie 14 września 1985. Swój pierwszy rowerek, trójkołową "Burzę", pamięta ze zdjęć. Jeszcze na dobre nie nauczył się chodzić, ale już pedałował, pedałował, pedałował...

Aleksander Dorożała, dla przyjaciół Alex, odniósł jako kolarz MTB wiele spektakularnych sukcesów w minionych latach. Dwa lata temu wygrał 6 kwietnia zawody XC w kategorii elita na poznańskiej Cytadeli i ten sukces powtórzył tydzień później w Puszczykowie. Dwa zwycięstwa i to nad Radosławem Lonką, najbardziej utytułowanym zawodnikiem ostatnich kilku lat w Wielkopolsce, ucieszyły go bardzo i zwróciły nań większą niż dotąd uwagę rywali i pasjonatów kolarstwa górskiego w naszym regionie.

Teraz reprezentuje CCC Polsat Polkowice i na teamowej Meridzie zamierza pojechać po pierwsze miejsca w maratonach Czesława Langa i Skandii. Planowany na najbliższą niedzielę w Nałęczowie został przełożony na lipiec, ale do Olsztyna (13 czerwca) pojedzie z prawdziwą przyjemnością. Pamięta smak sukcesu sprzed roku, gdy 13 września w tym mieście był nie do pokonania i wygrał na dystansie Medio. Właśnie podczas szóstej edycji Skandia Maraton Lang Team 2009.

Sylwetka Aleksandra Dorożały na stronie Zawodnicy 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL