R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40491468 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Nieśpieszny maratończyk MTB

 

Zbigniew Maślanka z Wrocławia
kocha jazdę na rowerze i także biega

burberry outlet


Zbigniew Maślanka z Wrocławia otrzymał w Obiszowie koszulkę kolarską, z dedykacją "Ostatni będą pierwszymi!, czego życzy Tomasz Jaroński/EUROSPORT".

Zbigniew Maślanka z Wrocławia w niedzielę jako ostatni zawodnik dotarł na linię maratonu MTB w Obiszowie. Dystans Mega (70 kilometrów) jechał cztery godziny 57 minut i 31 sekund. I w nagrodę otrzymał koszulkę kolarską (KONIEC WYŚCIGU) ufundowaną przed redaktora Tomasza Jarońskiego z Eurosportu.

Ma 48 lat, jest zodiakalną Rybą. Kocha jazdę na rowerze, choć - jak otwarcie przyznaje - nigdy nie uprawiał kolarstwa wyczynowo. Pamięta swój pierwszy maraton MTB. Było to podczas Festiwalu Rowerowego w Szklarskiej Porębie. – To był debiut i to nieudany, gdyż nie dojechałem do mety. Ale później zawsze meldowałem się na końcowej kresce - mówi mieszkaniec wrocławskiego Muchoboru.

– Startuję już kilkanaście lat w maratonach MTB. Kiedyś jeździłem dystans Giga, czyli najdłuższe, przede wszystkim w cyklach Grzegorza Golonko i Macieja Grabka. Teraz wybieram średni dystans. Tak było w Obiszowie, gdzie pedałowałem już po raz drugi. Okolica ładna, trasa oznakowana znakomicie, więc jechałem nieśpiesznie, podziwiając piękno Wzgórz Dalkowskich.

Ma na swym końcie ukończonych ponad sto maratonów MTB. Dwa lata temu pobiegł maraton w rodzinnym Wrocławiu - czas 4 godziny 7 minut. Przed rokiem w tym samym miejscu zdecydował się na ponowny start. Dobiegł do mety, ale wynik był gorszy - 4 godziny 25 minut.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej - inżynierem inżynierii biomedyczej. Pracuje jednak jako doradca finansowy w Gold Finance. Czas wolny to rower i maratony MTB. – Kiedyś ścigałem się w znanych cyklach, teraz szukam imprez regionalanych, jak ta w Obiszowie, choć w tym roku miała rangę Mistrzostw Polski - podkreśla 48-latek ze stolicy Dolnego Śląska.

Kiedyś w wyjazdach na maratony MTB towarzyszyła mu żona Iwona. Teraz jeździ sam, ale jest dumny z dwóch dorosłych córek, które podzielają jego pasję do ruchu i rekreacji: Ola towarzyszy mu niekiedy na rowerze, Ania biega.

Nie wie jeszcze,sport herrenuhren co zrobi z koszulką ufundowaną przez Tomasza Jarońskiego, eksperta kolarstwa w Eurosporcie. – Może będę w niej jeździł, może zachowam na wieczną pamiątkę - mówi wrocławianin, który boleje nad tym, że ostatni sukces Mai Włoszczowskiej w RPA przeszedł prawie bez echa w mediach, i że kolarstwa w środkach masowego przekazu jest ubożuchno mało.

                                                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL