R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40946105 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Brzózka wygrał, Kaiser za nim

 

Szósta edycja Skandia Maraton Lang Team


Roman Kołodziejczyk (26) triumfował w Białymstoku na dystansie Mini.

Adrian Brzózka wygrał piątą edycję Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Białymstoku. Zawodnik JBG-2 pokonał dwójkę kolarzy Corratec Team: Andrzeja Kaisera i Radosława Tecława. Trasę Grand Fondo liczącą 90 kilometrów, czołówka pokonała w niecałe 3 godziny.

Cała trójka wpadła na metę niemal jednocześnie, ale po raz kolejny Andrzej Kaiser, który lideruje w Pucharze Polski, musiał zadowolić się drugim miejscem, gdyż szybszy okazał się Adrian Brzózka. Rywalizacja tej dwójki za dwa tygodnie w Kwidzyniu wyłoni nam triumfatora Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team.

Z rywalizacji wypadł Bartosz Banach (Mróz ActiveJet), który uległ poważnemu upadkowi i został odwieziony do miejscowego szpitala.

Skandia Maraton Lang Team w Białymstoku przejdzie do historii jako jeden z najszybszych maratonów. Kolarze mknęli z ogromna prędkością przez Puszczę Knyszyńską, a za nimi rozpościerał się jedynie kurz. Fantastycznie na tej trasie zaprezentowali się kolarze Corratec Team, którzy zdecydowanie nadawali ton rywalizacji.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Sławomir Pituch, który trzy miesiące czekał, aby powtórnie stanąć na najwyższym stopniu podium w Skandia Maraton Lang Team. Pochodzący z Bytowa kolarz, miasta Czesława Langa, po raz kolejny udowodnił, że na Kaszubach rodzą się świetni kolarze.

Drugie miejsce zajął Andrzej Figaj (Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego), a rewelacją wyścigu był Tadeusz Korzeniewski, który jak równy z równym rywalizował z młodszymi kolarzami, a ogromne doświadczenie z wieloletniej kariery pozwoliły mu zająć trzecie miejsce i oczywiście pierwsze w swojej kategorii wiekowej.

Mówiąc o Czesławie Langu należy zwrócić uwagę na fakt, że ponownie stanął on na starcie dystansu Medio. Trasę w Białymstoku pokonał w rewelacyjnym czasie 2 i pół godziny.

Finisz rodem z Tour de Pologne wyłonił zwycięzcę dystansu Mini podczas szóstej edycji Skandia Maraton Lang Team w Białymstoku. Dystans niespełna 40 kilometrów najszybciej pokonał Roman Kołodziejczyk (Torq Superior MTB Środa Wielkopolska). 

Do finiszu z czteroosobowej grupy doszło na mecie dystansu Mini w Białymstoku. Dość nieoczekiwanie wygrał go najstarszy w tej grupce Roman Kołodziejczyk. O przysłowiowy błysk szprychy pokonał on miejscowego zawodnika Macieja Samborskiego (PTR Dojlidy Białystok) oraz Marcina Pastusiaka (Peritus Jagu Team Człuchów).

- Wystartowałem dotychczas we wszystkich edycjach, ale jest to mój pierwszy triumf w kategorii open. W swojej kategorii wiekowej to już kolejna wygrana. Na ostatnich kilometrach nie pracowałem i oszczędzałem siły na finisz. Jak widać był on skuteczne - powiedział na mecie triumfator.

Wyścigowi Mini towarzyszyły duże emocje, gdyż był on piekielnie szybki. W wyścigu wziął również udział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL