R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873013 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maratończycy MTB jadą do Szczawna Zdroju

 

W najbliższą sobotę, 3 maja, w Szczawnie Zdroju odbędzie się ogólnopolska impreza rekreacyjno-sportowa - Skandia MTB Maraton. Może w niej uczestniczyć każdy kto jest zdrowy, ma sprawny rower i posiada kask. Jak przewidują organizatorzy, w tym wielkim święcie ruchu, rywalizacji pasjonatów rowerów górskich wystartuje ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, w tym wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980) Czesław Lang.

Maraton w Szczawnie Zdroju organizuje firma Lang Team we współpracy z władzami miasta. Sponsorem głównym jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Skandia. Czesław Lang zorganizował w 2007 roku pięć maratonów MTB, ten w Szczawnie Zdroju jest siódmym z kolei i drugim tegorocznym (pierwszy odbył się 27 kwietnia w Chodzieży). Jednym z patronów cyklu Skandia MTB Maraton 2008 jest dziennik "Polska". sport uhren

ORGANIZATORZY.

fake bags


Zbigniew Spruch, Czesław Lang i Andrzej Kaiser startowali w Skandia MTB Maraton w Chodzieży.

 

 

. Startujący będą mieli do wyboru trzy dystanse do przejechania. Wiadomo, że najlepsi polscy maratończycy MTB, jak Andrzej Kaiser czy jego kolega klubowy Paweł Wiendlocha (DHL-Author), zdecydują się na jazdę na najdłuższym dystansie - GRAND FONDO. Liczy on 77 kilometry i na tej trasie łączna liczba przewyższeń wynosi około 1900 metrów. Jest to zatem dystans dla profesjonalistów, kolarzy dobrze przygotowanych do wielogodzinnego wysiłku, do pokonywania wielu interwałowych podjazdów. MEDIO - trasa liczy 48 km (950 metrów przewyższeń) i na jej przejechanie powinni się zdecydować tylko ci, którzy wiedzą czym jest kolarstwo górskie i są do takiej próby gotowi. MINI - to dystans dla tych wszystkich, którzy zechcą stanąć na starcie obok Czesława Langa, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy - obecnie największego organizatora imprez kolarskich w Polsce, i ścigać się z nim przez 25 km. Taką próbę zmagania się z terenem, własnymi słabościami może podjąć każdy - bez względu na wiek. Trzeba mieć tylko sprawny rower, kask i uiścić opłatę startową.


Bracia Radosław Lonka (z lewej) i Jacek Lonka przed startem do Skandia MTB Maraton w Chodzieży. Utalentowany Jacek był trzeci na dystansie GRAND FONDO - za Andrzejem Kaiserem i Pawłem Wiendlochą.

 

 

Trasa maratonu prowadzi po masywie góry "Chełmiec" (851 metrów n.p.m.) oraz po przylegającej doń góry "Mniszek" (711 m n.p.m.). Trasa jest bardzo zróżnicowana i przebiega głównie drogami i ścieżkami leśnymi, ale są też fragmenty asfałtu i kostki brukowej. Trasa dystansu MINI jest łatwa, bez ciężkich zjazdów i podjazdów. Trasa dystansów MEDIO i GRAND FONDO - trudna, z długimi i zarazem ciężkimi podjazdami i zjazdami, na których trzeba uważać. Najdłuższy podjazd pod "Chełmiec" - łatwy technicznie, na podjeździe pod "Mniszek" sporo luźnych kamieni. Zjazdy z "Chełmca" oraz "Mniszka" strome i trudne techniczne. Pozostałe zjazdy szerokimi drogami. Zalecana ogumienie: średni - gruby protektor (1.9-2.1 cala). Na dystansie MINI - 1 bufet, MEDIO - 2, zaś na GRAND FONDO - 4.

 

 

: Młodzież do lat 14 zwolniona jest z wszelkich opłat wpisowych. Swój akces do udziału w maratonie można zgłosić na stronie www.skandiamaraton.pl. Wpisowe na trasie MINI wynosi 30 złotych, na pozostałe dystanse - 50 i 60 zł, jeśli przelewu dokona sie wcześniej. W dniu imprezy od 70 do 100 złotych, w zależności od godziny zgłoszenia. W ramach opłaty każdy dostaje specjalny pakiet startowy, posiłki na trasie i na mecie, ma zapewnioną opiekę medyczną, ubezpieczenie OC, serwis techniczny na trasie oraz moźliwość umycia roweru.

 

 

. Zaczyna ono swą działalność w piątek o godzinie 14.00 na terenie miasteczka zawodów w Parku Zdrojowym w Szczawnie Zdroju i tego dnia będzie czynne do godziny 19. W sobotę wznawia pracę o 8.00 i zapisuje zawodników do startu do godziny 10.30

 

 

. Kolarze wystartują z Parku Zdrojowego w Szczawnie Zdroju - i to na dwie raty. Punktualnie o godzinie 11.00 ruszą na trasę zawodnicy dystansów GRAND FONDO i MEDIO, zaś pięć minut po nich ci z MINI.

 

 

START

 

BIURO ZAWODÓW

 

ZAPISY

 

CHARAKTERYSTYKA TRASY.

 

DYSTANSE

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL