R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688417 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Startujemy w sobotę w Warszawie

 

Skandia Maraton Lang Team 2013:
sześć imprez od kwietnia do września


Wielki finał cyklu Skandia Maraton Lang Team w Rzeszowie, 26 września 2010. Czesław Lang (5382), Krzysztof Golwiej (2845), Paweł Ziemba (1) i Piotr Kurek.

Atmosfera kolarskiego święta, trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników, pasjonaci rowerów w różnym wieku, miła atmosfera - czyli Skandia Maraton Lang Team. Cykl ma już sześć lat za sobą i w najbliższą sobotę (27 kwietnia) zaczyna siódmy sezon. Początek w Warszawie, na Agrykoli.


Sześć imprez i sześć lokalizacji

Skandia Maraton Lang Team przejedzie w tym roku przez całą Polskę. Pasjonaci rowerów zagoszczą na Pomorzu, w Polsce centralnej i na południu. Start - już w sobotę - w Warszawie. Do wyboru - cztery dystanse: Rodzinny – 6 km, Mini – 37 km, Medio – 60 km i trasa dla zawodowców - Grand Fondo - 81 km. Kolejne edycje cyklu odbędą się w: Krakowie (18 maja), Krokowej (25 maja), Dąbrowie Górniczej (8 czerwca), Bytowie (15 czerwca) i Kwidzynie (28 września wielki finał).

Mówi Czesław Lang

- W ubiegłym roku w naszych maratonach wystartowało ponad 7000 uczestników. To dla nas dowód na to, że to, co robimy ma sens - mówi dyrektor generalny zawodów Czesław Lang. - W tym roku startujemy w Warszawie. Niełatwo zorganizować maraton w stolicy. To dla nas dodatkowa mobilizacja. Mieszkańców Warszawy spotykamy na wszystkich trasach naszego cyklu. Dlatego zależało nam na tym, by wyjść im naprzeciw i wrócić ze Skandią Maratonem Lang Team do stolicy. Udało się - dodał Czesław Lang. W tym miejscu warto przypomnieć, że Warszawa gościła maratończyków MTB w eoku 2007.

Skandia Maraton - zabawa i wyzwanie


Przed rokiem, 22 lipca 2012, po raz pierwszy Skandia Maraton Lang Team odbył się w Bytowie i jego okolicach.

- Nasze maratony organizujemy od siedmiu lat. Bawimy się i tworzymy ciekawą inicjatywę. Na początku była nas garstka, a dziś jeżdżą z nami tysiące osób - mówi Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Chcę dziś podziękować włodarzom miast, które z nami współpracują. Logistyka naszych przedsięwzięć to duże wyzwanie - dodaje Paweł Ziemba. - Sprawiać, by Polakom się chciało. By chciało nam się żyć aktywnie. To nasz cel. Szalenie ważne, podczas maratonów Skandii, jest także to, by każdy zawodnik czuł się, jak uczestnik profesjonalnego wyścigu. Dlatego zapewniamy startującym indywidualny pomiar czasu i gwarantujemy, że podczas naszego maratonu można się poczuć tak, jak podczas startu w Tour de Pologne. Stawka jest inna, ale za to - jest nas więcej! - kończy stały uczestnik maratonów Skandii.

Puchar Polski dla zawodowców

W ramach zawodów Skandii nie zabraknie rywalizacji o Puchar Polski w maratonie MTB. Zawodnicy z licencjami powalczą na najdłuższym dystansie. PP rozgrywany będzie podczas pięciu edycji. Z rywalizacji wyłączony jest wyścig w Warszawie. W klasyfikacji generalnej uwzględniane będą najlepsze cztery z pięciu pozostałych edycji.

Jeep Compass główną nagrodą


Przed rokiem główna nagroda cyklu Skandia Maraton Lang Team, samochód Jeep Compass, trafiła w ręce pasjonata rowerów z Torunia Jerzego Łobożewicza. Kwidzyn, 22 września 2012.

W tym roku - nie brakuje nowości. Zmieniają się zasady rywalizacji o nagrodę główną - samochó Jeep Compass. Zwycięzcę poznamy 28 września w Kwidzynie. Temat konkursu - "Rower moja pasja". By wziąć udział w rywalizacji o nagrodę główną, trzeba wystartować w przynajmniej trzech edycjach Skandii Maratonu Lang Team. To nie wszystko! Na trasie każdej edycji - obecne będzie mobilne studio fotograficzne. By liczyć się w walce o Jeepa - trzeba dać się sfotografować - i fotografią udowodnić, że..."Rower to - moja pasja"! Jeep Compas to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki, okulary, stroje kolarskie i odżywki.

Zmiany i nowości

- Naszym celem jest, to by każdego roku wprowadzać zmiany i udoskonalać nasze maratony. Gdy rodził się pomysł cyklu Skandia Maraton Lang Team, wspólnie z Czesławem Langiem marzyliśmy, by z maratonem Skandii odwiedzać wszystkie zakątki Polski. Stąd pomysł na nowe lokalizacje - mówi Paweł Ziemba. - Nieustannie szukamy nowych tras i nowych miejsc. W tym roku po raz pierwszy zawitamy do Krokowej i Dąbrowy Górniczej. Po latach wracamy też do Warszawy. Mam nadzieję, że stolica wyznaczy nowe standardy, bo zapowiada się fantastyczna impreza - dodaje prezes zarządu Skandia Życie TU S.A. - Dla naszej firmy, maratony współorganizowane z grupą Lang Team, to szalenie ważna inicjatywa. Chcemy by przyjaciele Skandii Maratonu, byli także przyjaciółmi Skandii. Pieniądze - wzbudzają emocje, podobnie jak emocje - wzbudza sportowa rywalizacja w maratonie. "Skandia" - czuje się doskonale zarówno pod względem finansowym jak i kondycyjnym - dlatego obiecujemy, że nasz zespół, będzie bardzo aktywny podczas wszystkich edycji. Na pewno dojedziemy do mety na każdym etapie i na pewno nie będziemy ostatni - kończy Paweł Ziemba.

27 kwietnia
Skandia Maraton Lang Team 2013

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny
Gdzie: Warszawa - Agrykola
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo, Medio, Mini i Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piąttek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 6 km, Mini - 37 km, Medio - 60 km, Grand Fondo - 81 km.
Więcej informacji:http://www.skandiamaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL