R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832422 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Więcej podjazdów i zjazdów

 

Maraton Skandia Lang Team w Chodzieży
już po raz czwarty


Roman Kołodziejczyk, prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego, nie ma żadnych wątpliwości, że miasto, w którym mieszka i jego okolice, to najlepsze z możliwych miejsce w Polsce do przeprowadzania maratonów MTB.

W najbliższą niedzielę, już czwarty rok z rzędu - jak ten czas szybko mija - Chodzież będzie miejscem, gdzie odbędzie się ogólnopolska inauguracja maratonów na rowerach górskich, które od 2007 roku organizują wspólnie Czesław Lang i Skandia.


Pasjonaci MTB z Chodzieży podczas finału Skandia Maraton Lang Team 2009 w Kwidzynie. Marcin Sapa (Lampre) był gwiazdą tych zawodów.

– W tym roku trasa maratonu MTB w Chodzieży ulega zmianie. Od jesieni 2009 roku myślałem o tym, by ją uatrakcyjnić: by uczynić ją trudniejszą do przejechania i widokowo bardziej ładniejszą. Po starcie zawodnicy pojadą ulicami, przemkną pod wiaduktem i skierują się do lasu. Po 5 kilometrach przyjdzie się im zmierzyć ze wzniesieniem o nazwie "Wrocławska" (w odwrotnym kierunku niż w minionych latach). Pierwsze siedem kilometrów będzie jazdą non stop pod górkę, na 14. kilometrze znajdzie się rozjazd dla dystansów Grand Fondo, Mega i Mini (w lewo - asfalt). Startujący na Mini zmierzą się z "Małym Gontyńcem" - trudnym odcinkiem, gdzie na dystansie jednego kilometra na bardzo wąskiej ścieżce trzeba będzie pokonać cztery hopki. Oleśnica, Papiernia i Trojanka (25 km - bufet) - to kolejne miejsce na trasie Mini. Kolarze wrócą do Oleśnicy (brzeg Jeziora Strzeleckiego), by stamtąd kierować się w stronę mety. 35 kilometrów kandydaci do pierwszego miejsca powinni pokonać w czasie około 1 godziny 25 minut - powiedział Roman Kołodziejczyk.

Prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego kilkakrotnie objechał dystanse Grand Fondo, Medio i Mini. Najczęściej na rowerze, kilka razy na motocyklu crossowym.

By jednak pokazać innym swą koncepcję trasy, w wielkanocny poniedziałek zaprosił kolegów i przyjaciół na objazd trasy Mini Skandia Maraton Lang Team 2010. Grupa była dość pokaźna, bo liczyła 40 kolarzy. Zjawili się ci wszyscy, którzy chcieli zgubić trochę kalorii po niedzielnym świętowaniu. I się nie zawiedli. Trasa wytyczona przez Romana Kołodziejczyka będzie znacznie trudniejsza od tej zeszłorocznej. I zarazem bardziej widokowa. Największe wrażenie zrobił tzw. Mini Gontyniec, który sprawił wiele trudności kolarzom. Marta Bardzińska, Dorota Kołodziejczyk, Dorota Pawińska i Ewa Wypusz sprostały mężczyznom w tym świątecznym objeździe.

Przed trzema laty około 30 mieszkańców Chodzieży i okolic startowało w tym pierwszym maratonie Czesława Langa i Skandii. 25 kwietnia będzie ich ponad siedemdziesięciu - w tym nie tylko Roman Kołodziejczyk, nie tylko wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski, także syn prezesa ChTR Bartosz.

Bartosz Kołodziejczyk 30 sierpnia 2010 skończy 17 lat. Jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Chodzieży, startuje w maratonach i kilkanaście dni temu, w Dolsku, na dystansie Mini był drugi - pierwszy w swej kategorii wiekowej. Przegrał ze zwycięzcą Krzysztofem Grzegorzewskim o minutę i 42 sekundy.


Reprezentanci Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego przed maratonem MTB Czesława Langa i Skandii. Bielawa, 17 maja 2009.

– Jest silny, mocny i w niedzielę na znanej sobie trasie, często jeździmy razem - mówi Roman Kołodziejczyk o synu, będzie chciał udowodnić sobie i mnie, że może znów stanąć na podium. – Ja stawałem już na podium w Chodzieży jako pierwszy w swej kategorii wiekowej i w 2007 (Medio), i w 2008 (Grand Fondo), i w 2009 roku (Grand Fondo). W tym roku znów jadę najdłuższy dystans - 84 km - i znam trasę nieomalże na pamięć - mówi sympatyczny chodzieżanin, który od początku współpracuje z ekipą Czesława Langa i Skandii.

Do sportowej rywalizacji szykuje się także także burmistrz Chodzieży Jacek Gursz, który już dwa razy objechał trasę Mini niedzielnego maratonu.

Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia, Urząd Miasta w Chodzieży
Zapisy: Biuro zawodów (Rynek Miejski) czynne w sobotę od godziny 16 do 20, w niedzielę od 7.30 do 10.30.
Start: godz. 11.00, Rynek Miejski w Chodzieży
Dystanse: Rodzinny – 7 km, Mini – 35 km, Medio – 54 km, Grand Fondo– 84 km
Przewyższenia: Mini – około 270 metrów, Medio - 550 m, Grand Fondo - 780 km
Trudność: 3-4, w zależności od pogody
Zalecane ogumienie: gruby protektor (2,1)
Bufety na trasie: Mini – 1, Medio – 2, Grand Fondo– 4
Charakterystyka: Trasa maratonu prowadzi w 90 procentach po pięknych chodzieskich lasach, głównie piaskowymi drogami, jedynie dłuższe fragmenty asfaltu w okolicach startu i mety. Największą trudnością dla wszystkich dystansów jest duża ilość drobnego, luźnego piasku. Trasa dystansów Mini, Medio i Grand Fondo miejscami wymagająca z kilkoma interwałowymi podjazdami na leśnych ścieżkach.
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl,   http://www.chodziez.pl 
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL