R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645888 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przeżyć przygodę na łyżwach

 

Najlepiej pojechać do Wielenia


Jolanta Kaczmarek kręci piruety na nadnoteckich łąkach. Wieleń nad Notecią, 25 lutego 2011.
Fot. Tomasz Kaczmarek

Kolarze kochają w pierwszej kolejności jazdę na rowerze, ale także nie stronią od innych form aktywności fizycznej. Jazda na łyżwach jest ulubionym zajęciem Lecha Piaseckiego, świetnego przed laty kolarza - dziś ważnej persony w firmie Lang Team, która organizuje najważniejsze imprezy kolarskie w Polsce.

Lekarz rodzinny z Wrześni Wojciech Przybylski uwielbia poruszanie się na łyżwach, gra w hokeja na lodzie. Podobnie czyni Marek Zubrzycki z Poznania, także inni pasjonaci MTB - Grzegorz Napierała i Ryszard Bróździński zimę spędzają na lodzie.

Tomasz Kaczmarek jest lekarzem - stomatologiem, mieszka w Wieleniu nad Notecią i organizuje Michałki - maratony MTB. Zawsze we wrześniu, gdy grzybów w okolicznych lasach jest bardzo dużo, od 2004 roku.

Pan Tomek kocha także jazdę na łyżwach. I zaprasza na nadnoteckie łąki, gdzie woda jest dobrze zamarznięta, gdzie piękno okolicy w zimowej scenerii jest jakby bez granic.

Dziś, w piątek 25 lutego, z panem Tomkiem rozmawiałem o maratonach MTB, o tym, że 16 kwietnia dwie wielkie ogólnopolskie imprezy odbędą się w Wielkopolsce: w Dolsku i w Chodzieży.

Tomasz Kaczmarek był pierwszym Wielkopolaninem, który wpisał się na mą stronę internetową (www.kurek-rowery.pl), zgłaszając swój problem: problem maratończyka MTB. A mianowice, gdzie ma być 16 kwietnia? W Dolsku, czy w Chodzieży?


Moment naszej piątkowej rozmowy telefonicznej. Tomasz Kaczmarek zaprasza na łyżwy do Wielenia nad Notecią.
Fot. Jolanta Kaczmarek

Takie dylematy są udziałem dziesiątków Wielkopolan. Być w Dolsku, czy być w Chodzieży? Jestem czlowiekiem wielkopolskiej społeczności rowerowej, którą rodziera fakt, że tego samego dnia w dwóch różnych częściach naszego regionu odbędą się maratony MTB. Duże, ogólnopolskie. Jakby na sprawę nie patrzeć, każdy z nich będzie zubożony.

Piszę te słowa, gdy muszę wysłuchiwać głosów pasjonatów MTB (nie będę ich emocjonalnie określał), którym kwietniowy układ kalendarza maratonów wadzi.


Tak z bliska wygląda nadnotecki lód. Wieleń, 25 lutego 2011.
Fot. Tomasz Kaczmarek

Tomek Kaczmarek, lekarz w Wielenia, z którym współpracuję od 2001 roku, zgłosił problem. Powtórzyły mi to na ucho lub e-mailami dziesiątki osób. Sezon MTB 2011 w Wielkopolsce rozpoczyna się od niepotrzebnego zgrzytu.

I jakby luzując napięcia z tym związane, Tomek Kaczmarek zaproponował mi dziś, dla osłabienia emocji, jazdę na lodzie. W jego okolicy. Nad Notecią, w pięknej zimowej scenerii.

Panu Tomkowi nisko się kłaniam, organizuje maratony MTB, i wie, że we wrześniu, dokładnie 17, 2011 roku Wielkopolanie będą znów musieli wybierać: Białystok czy Wieleń nad Notecią?


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL