R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955236 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
W sobotę jedziemy prawie nad morzem

 

Skandia Maraton Lang Team w Krokowej


Mariusz Kowal (2080) wygrał zawody Skandia Maraton Lang Team w Bukowinie Tatrzańskiej na dystansie Grand Fondo. Na prawo od niego koledzy z JBG-2 Professional Team: Patryk Piasecki i Piotr Brzózka - aktualny mistrz Polski w maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Po górskich emocjach na Podhalu czas na zawody na drugim końcu Polski. W sobotę 5 lipca Skandia Maraton Lang Team odbędzie się w Krokowej. Będą to piąte zawody w tym roku najbardziej prestiżowego i medialnego cyklu maratonów MTB w Polsce: poprzednie odbyły się w Warszawie, Krakowie, Bytowie i Bukowinie Tatrzańskiej.

Wieś jest położona 8 km od brzegu morza i popularnych kurortów. Sama Krokowa oferuje do zwiedzenia bardzo ciekawy zespół pałacowo-parkowy. Jest stąd także rzut beretem nad Jezioro Żarnowieckie. Jednym słowem, to dobra okazja, by zrobić rodzinny wypad nad morze, a przy okazji wziąć udział w rowerowym maratonie.

Rok temu trasa w Krokowej przyciągnęła ponad tysiąc uczestników. Po raz pierwszy w historii Skandia Maraton Lang Team odbył się w gminie wiejskiej i okazało się, że impreza może się tam odbyć z równie dużym powodzeniem, co w miastach.

Uczestnicy chwalili sobie urokliwe trasy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Choć nie są one zbyt trudne dla licencjonowanych kolarzy (na najdłuższym dystansie będą oni walczyć o punkty Pucharu Polski MTB), to kilka górek i wzniesień oraz miejscami piaszczyste-żwirowe drogi dadzą się we znaki. Trasa jest szybka, co też zmusza do intensywnego wysiłku.

Do wyboru będą cztery dystanse, by każdy mógł dopasować jeden pod własne umiejętności – Rodzinna Parada (8 km), Mini (49 km), Medio (76 km) i Grand Fondo (98 km). Na 14 kilometrze znajduje się Premia Shimano, czyli nagroda za najlepszy czas netto na tym odcinku.

- Przed rokiem Krokowa spisała się na medal, więc musieliśmy tutaj wrócić. Liczymy na jeszcze lepszą frekwencję, bo naprawdę warto – zapowiada dyrektor zawodów Czesław Lang.

Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team, muszą być wyposażeni jedynie w kask i rower. Resztą zajmuje się organizator. W to wliczony jest pakiet startowy, numer z czipem do elektronicznego pomiaru czasu, napój Arizona, odżywki Vitarade, bufet na trasie (woda, napoje, owoce, ciasta), posiłek regeneracyjny na mecie, myjka dla rowerów, serwis naprawy rowerów Shimano i oczywiście opieka medyczna.

5 lipca
Skandia Maraton Lang Team

Organizator: Lang Team, Skandia -sponsor tytularny, Urząd Gminy Krokowa - współorganizator
Gdzie: Krokowa - ul. Zamkowa 1/ zamek w Krokowej
Start: godzina 11 - dystans Grand Fondo, 11,10 - Medio, 11.15 - Mini, 11.20 - Rodzinny. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 8 km, Mini - 49 km, Medio - 76 km, Grand Fondo - 98 km
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL