R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878517 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Warto wpaść do Nałęczowa

 

W najbliższą niedzielę, 1 czerwca, czwarta edycja Skandia MTB Maraton. W roli gospodarza po raz drugi Nałęczów, piękne uzdrowisko, gdzie leczone są przede wszystkim choroby układu krążenia, położone w województwie lubelskim (powiat puławski), w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Nałęczów to miasto-ogród, którego główną atrakcją jest park uzdrowiskowy. Atrakcje Nałęczowa dostrzegli w przeszłości także wielcy pisarze i poeci XX wieku: Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Stanisław Witkiewicz, Jan Lechoń, Ewa Szelburg-Zarembina, Kazimiera Iłłakowiczówna i wielu innych sławnych ludzi.


Andrzej Kaiser (DHL-Author) wygrywa maraton po maratonie.

Tu kuruje się serce, nerwy, poprawia samopoczucie. W niedzielę 1 czerwca najlepiej połączyć to z jazdą na rowerze. Trasa jest piękna, a najdłuższy dystans prowadzi aż do Kazimierza nad Wisłą. Sporo atrakcji przygotowano dla dzieciaków, przecież 1 czerwca to ich święto. Zapowiada się super pogoda, a ponieważ w Skandii teraz przerwa do 17 sierpnia, więc warto... wpaść na dzień do Nałęczowa.

Trasa bardzo malownicza, łatwa technicznie. Przebiega głównie drogami szutrowymi, polnym i łąkami, ale są też długie odcinki drogami asfaltowymi. Trudność mogą sprawić odcinki gliniaste i lessowe, ale powinno być sucho. Poza jednym odcinkiem podjazdy krótkie - interwałowe. W Kazimierzu Dolnym ostry podjazd kocimi łbami od Rynku na Starym Mieście, miejsce bardzo szczególne, gdzie uczestników dopingować będą setki kibiców. Zjazdy na ogół bezpieczne, ale na niektóre należy zwrócić uwagę.

Z atrakcji – kiermasz czołowego producenta strojów kolarskich firmy Vitesse. Ceny promocyjne. Warto zabrać trochę grosza. Ponadto profesjonalna obsługa sanitarna. Toalety i prysznice Toi Toi, z którą to firmą Lang Team nawiązał ścisłą współpracę. Wygoda i komfort zapewniony.

Wreszcie mistrzostwa Polski dziennikarzy w maratonie MTB. Maciej Kurzajewski (TVP) będzie zapewne tańczył na rowerze, żurnaliści pokonają dystans 34 km. Emocji nie zabraknie. Wicemistrz olimpijski Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy - obecnie główny organizator imprez kolarskich w Polsce, serdecznie zaprasza pasjonatów rowerów i maratonów MTB do Nałęczowa. Naprawdę warto wpaść na dzień lub dwa do tego pięknego miasta.

Do tej pory odbyły się trzy edycje Skandia MTB Maraton: w Chodzieży, w Szczawnie Zdroju i Bielawie. Na najdłuższym z dystansów, Grand Fondo, trzykrotnie triumfował Andrzej Kaiser - nasz najlepszy maratończyk MTB.

 

Dystanse

Mini - 34 km
Medio - 63 km
Grand Fondo - 97 km

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL