R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482073 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Siedem maratonów Czesława Langa i Skandii

 

16 kwietnia na krakowskich Błoniach
odbędzie się pierwsza tegoroczna edycja


Czesław Lang i Skandia już piąty rok organizują maratony MTB. Tak było podczas ubiegłorocznego finału Skandia Maraton Lang Team. Rzeszów, 26 września 2010. Czesław Lang (5832), Krzysztof Golwiej (2845), Paweł Ziemba (1) i Piotr Kurek (z lewej).

– Zaczynamy w tym roku w Krakowie, na Błoniach - powiedział dziś o poranku Lech Piasecki Wielkopolskiemu Rowerowaniu. – 16 kwietnia 2011 roku inaugurujemy pod Wawelem piąty sezon maratonów MTB, które od 2007 roku wspólnie organizują Lang Team i Skandia - dodał znakomity przed laty szosowiec, dziś najbliższy współpracownik Czesława Langa.

W tym roku maratonów MTB Czesława Langa i Skandii odbędzie się siedem. Pierwszy, inauguracyjny właśnie w Krakowie.

Drugi z kolei zostanie przeprowadzony w miejscu dobrze znanym maratończykom MTB, w wielkopolskiej Chodzieży. Od 2007 roku każdy sezon rozpoczynał się w mieście, gdzie kolarstwo górskie ma swych mocnych zwolenników, i gdzie władze też potrafią się ścigać.

28 maja pasjonaci jazdy na rowerach górskich spotkają się w Nałęczowie, zaś 18 czerwca bracia Robert i Bartosz Banachowie (Mróz Active Jet) będą ścigali się u siebie - czyli w Gdańsku.

Cztery edycje przed wakacjami, trzy po nich. 10 września amatorzy MTB spotkają się w Rzeszowie, tydzień później w Białymstoku. Finał, jak w 2009 roku, odbędzie się w Kwidzynie.

Ważne jest to, że wszystkie tegoroczne edycje odbędą się w soboty. Organizatorzy - Lang Team i Skandia - szykują niespodziankę. Taką będzie jazda parami, która zostanie przeprowadzona w Gdańsku - w niedzielę 19 czerwca.

Skandia Maraton Lang Team 2011

1. 16 kwietnia Kraków (sobota)
2. 14 maja Chodzież (sobota)
3. 28 maja Nałęczów (sobota)
4. 18 czerwca Gdańsk (sobota)
5. 10 września Rzeszów (sobota)
6. 17 września Białystok (sobota)
7. 1 października Kwidzyn (sobota)


Czesław Lang i Skandia rozpoczęli przygodę z maratonami MTB w 2007 roku. W tymże 2007 było ich pięć, rok później sześć, w 2009 było ich siedem, przed rokiem osiem. W sumie 26 imprez, w których startowały tysiące pasjonatów rowerów górskich, ale także i rodziny z kilkuletnimi dziećmi.

Organizacja imprez na najwyższym poziomie (jak Tour de Pologne), wysoki sportowy poziom, miła atmosfera, najlepszy w Polsce catering, medialny rozgłos, otóż te wszystkie elementy sprawiły i sprawiają, że w tych maratonach z przyjemnością się startuje i ściga.

Nie bez znaczenia jest i to, że ci, którzy firmują swymi nazwiskami imprezę - a więc Czesław Lang i Paweł Ziemba (prezes Skandii) - biorą w niej aktywny udział, czyli ścigają się.

Startuję w maratonach Czesława Langa i Skandii od początku. Dwadzieścia razy ruszyłem na trasę dystansu Mini i dwadzieścia razy dojechałem na metę. Trzy razy stałem na podium (dwa razy w mistrzostwach Polski dziennikarzy - Nałęczów 2008 i 2009, raz w kategorii M6 - też Nałęczów 2010).

Intuicyjnie wyczuwam, że 16 kwietnia pod Wawelem, który w tym roku gościć będzie zawodowców startujacych w 68. Tour de Pologne, może paść rekord uczestnictwa startujących. Krakowskie Błonia są duże i od półtora do dwóch tysięcy ludzi z rowerami zmieści się na nich bez problemu.

Zatem do zobaczenia 16 kwietnia w Krakowie.
 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL