R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867635 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W najbliższą sobotę
wielki finał w Kwidzynie

 

Skandia Maraton Lang Team 2013


Tak było przed rokiem, podczas finału Skandia Maraton Lang Team.
Fot. Szymon Gruchalski/IMGstudio

Już 28 września rowerowe szaleństwo zawita do Kwidzyna. Stolica Powiśla po raz kolejny ugości finałową edycję Skandia Maraton Lang Team. Ostatnie w tym roku zawody wyłonią zwycięzców klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach i triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB. To nie wszystko! W najbliższą sobotę poznamy także zdobywcę głównej nagrody, jaką jest auto Jeep Compass.

Skandia Maraton Lang Team to kolarska impreza dla każdego. Brak ograniczeń wiekowych, cztery dystanse i atrakcyjne trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników gwarantują dobrą zabawę wszystkim amatorom dwóch kółek.

- Naszym celem jest propagowanie aktywnego stylu życia. Od siedmiu lat wspólnie z Lang Teamem zachęcamy Polaków, by jak najczęściej wychodzili z domu i wsiadali na rower. Każdego roku pomagają nam w tym władze miast, w których gości Skandia Maraton Lang Team. Cieszy nas, że po raz kolejny finał imprezy odbędzie się w Kwidzynie - mówi Paweł Ziemba, prezes Zarządu Sknadia Życie.

Kwidzyn finałową rywalizację ugości już po raz czwarty.

- Już tradycją stało się to, że finał Skandia Maraton Lang Team odbywa się właśnie w Kwidzynie. Każdego roku pojawia się tu coraz więcej kolarzy – to z pewnością zasługa doskonałej atmosfery, panującej w stolicy Powiśla - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Skandia Maraton Lang Team.

Replica Watches

Cztery dystanse do pokonania

Jak zawsze na uczestników zawodów czekają cztery dystanse: Rodzinna Parada (10 km), Mini (42 km), Medio (54 km) i najdłuższy odcinek - Grand Fondo (86 km). Trasa maratonu prowadzi głównie drogami leśnymi. Na kolarzy czekają także odcinki asfaltu, szutry i polne drogi.

- Jestem dumny, że Czesław Lang ufa nam i wielki finał Skandia Maraton Lang Team tradycyjnie odbywa się w Kwidzynie. Miasteczko zawodów z linią startu będzie zlokalizowane w sercu miasta, jakim jest urokliwy plac Jana Pawła II. Trasa wyścigu biegnie przez nasze wyjątkowe okolice, zatem liczę na to, że oprócz doznań płynących ze sportowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery uczestnicy zawodów docenią również krajobraz otaczający nasze miasto – mówi Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna.


Wyścig elity kobiet i mężczyzn przed rokiem. Kwidzyn, 2012.

Fot. Szymon Gruchalski/IMGstudio

Na trasach Skandia Maraton Lang Team amatorzy walczą ramię w ramię z zawodowcami. Ostatnia edycja tegorocznego wyścigu wyłoni zwycięzców Pucharu Polski w maratonie MTB. W klasyfikacji generalnej prowadzą: Bartosz Banach (Sante BSA ProTour) wśród mężczyzn i Magdalena Sadłecka (Sante BSA Pro Tour) wśród kobiet.

Nagroda główna - Jeep Compass!

28 września w Kwidzynie poznamy także zwycięzcę konkursu - "Rower moja pasja" i zdobywcę Jeepa Compassa! Do wygrania są także: wycieczki do Trentino, zegarki Festina, zestawy produktów energetycznych Vitarade, okulary Polaroid, stroje kolarskie QUEST, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, akcesoria i osprzęt rowerowy ufundowany przez Shimano.

Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie w mediach

Relacje z maratonu w Kwidzynie pojawią się w Telewizji Polskiej. Pierwsza z nich w niedziele, 29 września, na antenie TVP 1, około godziny 20.00, tuż po Sport Wiadomościach. Nie zabraknie także informacji i szerszych sprawozdań w TVP Sport, TVP Info, w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost", "Przeglądzie Sportowym", dziennikach regionalnych wydawanych przez grupę Polskapresse oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.

28 września
Skandia Maraton Lang Team 2013

Organizator: Lang Team, Skandia - sponsor tytularny, Urząd Miasta Kwidzyna - współorganizator
Gdzie: Kwidzyn - plac Jana Pawła II
Start: godzina 11. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 16 do 19, w sobotę od 8.00 do 10.30. Cztery dystanse do pokonania: Rodzinny - 10 km, Mini - 42 km, Medio - 54 km, Grand Fondo - 86 km.
Więcej informacji: http://www.skandiamaraton.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL