R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686229 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Anna Szafraniec i Aleksander Dorożała triumfowali na dystansie Grand Fondo

 

Wielkopolanie często stawali na podium


Anna Szafraniec (Kross Racing Team) triumfowała w Warszawie na dystansie Grand Fondo.
Fot. Szymon Gruchalski

W sobotę w Warszawie odbyła się pierwsza impreza w cyklu Skandia Maraton Lang Team 2013. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, nie zabrakło cudzoziemców. W najbardziej prestiżowym wyścigu, elity kobiet i mężczyzn, na dystansie Grand Fondo triumfowali Anna Szafraniec (Kross Racing Team) i Aleksander Dorożała (Mbike Factory Team). W zawodach wystartowało kilkudziesięcioro Wielkopolan, którzy licznie stawali na podium.

Na dystansie Grand Fondo (81 km) wystartowały 124 osoby, w tym dziesięć pań. Rywalizacja mężczyn była niezwykle zacięta i miała interesujący przebieg oraz sensacyjne zakończenie, czyli triumf Aleksandra Dorożały z podpoznańskiej Rokietnicy, który na finiszu o przysłowiowy włos wyprzedził Kornela Osickiego (Corratec Team Poznań).

Ta dwójka zawodników narzuciła między 15 a 20 kilometrrem mordercze tempo. - Jechałem w głównej grupie, próbowaliśmy ich gonić, ale nasz peletonowy wysiłek na nic się zdał - mówił na mecie Mateusz Mróz (Rybczyński CityZen MTB Team). - Pędziliśmy za nimi z prędkością 50 kilometrów na godzinę, a oni zwiększali przewagę nad nami - podkreślał były kolarz szosowy, który kolejny rok ściga się z przyjemnością w maratonach MTB.

 

Po przejechaniu 80 kilometrów Aleksander Dorożała i Kornel Osicki wjechali razem w aleję na warszawskiej Agrykoli, gdzie dziś odbyła się inauguracja cyklu Skandia Maraton Lang Team 2013. Na ostatnich stu metrach prowadził Osicki, ale Dorożała nadludzkim wysiłkiem zdołał wyprzedzić o przysłowiowy włos młodszego od siebie o cztery lata zawodnika z Żywca.


Aleksander Dorożała (2106) i Kornel Osicki (2121) byli głównymi bohaterami sobotnich zmagań elity mężczyzn w Warszawie.
Fot. Szymon Gruchalski

Tej dwójce pokonanie 81 km zajęło 2 godziny 12 minut 12 sekund. Trzecie miejsce zajął Paweł Baranek z Warszawy (Mbike Factory Team) - czas gorszy od zwycięzcy i drugiego zawodnika o 5 minut 25 sekund.

Na kolejnych miejscach uplasowali się, od miejsca czwartego do dziesiątego: 4. Eryk Piasecki (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn), 5. Adrian Kucharek (4 F Racing Team), 6. Radosław Rękawek (Kross Racing Team), 7. Paweł Kowalkowski (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn), 8. Artur Mioduszewski (Mbike Retro Team), 9. Bogdan Czarnota (Kross Racing tem), 10. Adam Żuber (Ośka Warszawa).


Początek wyścigu na dystansie Grand Fondo. Warszawa, 27 kwietnia 2013.

Interesujące jest to, że miejsca od 11. do 15. zajęli czołowi polscy maratończycy i ... Marek Galiński (Opoczno). Polski kolarz górski wszech czasów, czterokrotny olimpijczyk, uplasował się na czternastej pozycji - czas 2:17:53. Trzynasty był Mateusz Mróz (Rybczyński CityZen MTB Team), dwunasty - Andrzej Kaiser (Corratec Team), jedenasty - Radosław Tecław (Corratec Team).

Dzisiejsza rywalizacja zawodników z licencjami na Grand Fondo nie zaliczała się do Pucharu Polski w Maratonie MTB, ale od Krakowa (18 maja) współzawodnictwo zapowiada się wręcz sensacyjnie.

Anna Szafraniec (Kross Racing Team) triumfowała wśród pań (czas 2:25:48) przed koleżanką klubową Michaliną Ziółkowską i Urszulą Luboińską (Mbike Retro Team).

Dziś w Warszawie, poza Aleksandrem Dorożałą, na najwyższym miejscu podium na Grand Fondo stawali Wielkopolanie: Michał Górniak z Piły (M2), Grzegorz Napierała z podpoznańskiego Bolechówka (M6).

Na dystansie Medio jako pierwsi linię mety przejechali: Magdalena Hałajczak z Poznania i Tadeusz Korzeniewski z Wałcza. Oboje są członkami poznańskiego Corratec Teamu.

Drużynowo sobotnie zawody wygrał Corratec Team (1842 punkty) przed Mbike Retro Team (1830 pkt.) i Rybczyński CityZen MTB Team z Poznania (1828 punktów).

Szersza relacja z Warszawy w niedzielę
na stronie Wielkopolskie Rowerowanie

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL