R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41145509 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Roman Kołodziejczyk zaprasza do Chodzieży

 

Szeroka oferta Czesława Langa
dla miłośników rowerów i kolarstwa

Roman Kołodziejczyk mieszka w Chodzieży, kocha jazdę na rowerze i regularnie startuje w maratonach MTB, które organizują Czesław Lang i Skandia. I dojeżdża zawsze do mety - najczęściej na pierwszym miejscu w swej kategorii wiekowej M4. Jego ulubiony dystans - najdłuższy, czyli Grand Fondo.

Pierwszy maraton MTB pod organizacyjnym parasolem Czesława Langa i Skandii odbył się w kwietniu 2007 roku w Chodzieży. Jego trasę pomagał wyznaczać Lechowi Piaseckiemu z Lang Teamu właśnie Roman Kołodziejczyk, który od czerwca 2006 jest prezesem Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego. Sympatyczny chodzieżanin poprowadził dystanse trzech maratonów tak, by starujący zachwycili się okolicami jego miasta: lasami, jeziorami Strzeleckim i Karczewnik i wzniesieniem Gontyniec.


Firma Lang Team i Skandia zaprezentowały na wystawie w Warszawie nagrody dla uczestników tegorocznego cyklu maratonów MTB. Stoi przed nimi Michał Zieliński z firmy Lang Team.

Znany w całej Polsce pasjonatom kolarstwa górskiego Roman Kołodziejczyk w 2007 roku ukończył cztery na pięć maratonów, rok później - wszystkie sześć, w 2009 - sześć na siedem. W domu przybywa pucharów za pierwsze miejsca w Skandia Maraton Lang Team. W roku ubiegłym odniósł pięć zwycięstw (kategoria M4), raz tylko zajął drugie miejsce w Olsztynie.

Roman Kołodzieczyk był na wystawie "Rowery 2010" w Warszawie i złożył swój podpis (deklarację), że wystartuje w Skandia Maraton Lang Team 2010. Oczywiście, że najpierw 25 kwietnia w swej rodzinnej Chodzieży, do której zaprasza fanów i pasjonatów MTB z całego kraju.

I liczy na to, że jeśli dopisze pogoda - będzie słońce i ciepło - to w mieście pięciu jezior, pięknych lasów i miłych ludzi może paść rekord uczestnictwa w maratonach Czesława Langa i Skandii: w granicach półtora tysiąca ludzi na rowerach górskich.


Ryszard Szurkowski, Zbigniew Szczepkowski, Czesław Lang, Agata Lang-Piermarini i Tomasz Jaroński podczas warszawskiej wystawy "Rowery 2010" na stoisku firmy LangTeam.

Na liście znalazł się ze swym podpisem także wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski, który przed rokiem zorganizował udane mistrzostwa Polski dla samorządowców w maratonie MTB, i który sam startuje z zapałem w imprezach pod znakiem LangTeamu i Skandii.

Co tu dużo mówić, w roku ubiegłym w kwietniowym maratonie w Chodzieży wystartowało prawie siedemdziesięciu mieszkańców płci obojga tego miasta, także jego burmistrz Jacek Gursz.

Czesław Lang i Skandia zorganizują w tym roku osiem maratonów MTB. Pierwszy w kwietniu - właśnie w Chodzieży, sześć przed wakacjami, dwa ostatnie we wrześniu.

Skandia Maraton Lang Team

25 kwietnia - Chodzież
16 maja - Bielawa
23 maja - Białowieża
30 maja - Nałęczów
13 czerwca - Olsztyn
27 czerwca - Sopot
12 września - Białystok
26 września - Rzeszów

Wystawa "Rowery 2010", trzy dni - od 26 do 28 lutego, na warszawskiej Woli była dla producentów rowerów dobrą możliwością, by pokazać nowości i sprawdzone modele. Dla mnie była, przede wszystkim, znakomitą okazją, by zobaczyć, jak prezentują swą ofertę organizatorzy imprez rowerowych.

O tym, że Czesław Lang jest figurą numer jeden w Polsce, w tym względzie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jego najważniejszą imprezą jest Tour de Pologne, który w tym roku odbędzie się w dniach od 1 do 1 sierpnia. Będzie to 67. edycja naszego narodowego wyścigu, który już kolejny rok przynależy do elitarnego cyklu Pro Tour.


Roman Kołodziejczyk (od lewej) - prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego, Piotr Witkowski - wiceburmistrz Chodzieży, Wojciech Walkiewicz - prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Adam Janka. Warszawa, 27 lutego 2010, wystawa "Rowery 2010".

Prezentacja tegorocznego Tour de Pologne odbędzie się 13 marca podczas Wielkiej Kolarskiej Gali na torze BGŻ Arena w Pruszkowie. W roku dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina na kolarskim torze ścigać się będą mistrzowie, zaś występy artystyczne Waldemara Malickiego i Orkiestry Filharmonii Dowcipu pod dyrekcją Bernarda Chmielarza umilą wieczór, podczas którego ujawniona zostanie trasa 67. TdP. Bez wnikania w szczegóły, mogę napisać, że najlepsi kolarze świata rozpoczną pedałowanie w Sochaczewie, skończą w Krakowie. I pojadą przez Warszawę, Katowice, Beskidy, Oświęcim pod Wawel. Na trzecim etapie, z Sosnowca do Katowic kolarze uczcą pamięć Franco Balleriniego, tragicznie zmarłego niedawno selekcjonera włoskiej kadry szosowej i świetnego przed laty kolarza.

Rok 2010 jest rokiem jubileuszu, gdyż Czesław Lang już po raz piętnasty zaprasza na ekstremalne przeżycia najlepszych polskich kolarzy górskich. Zaczną oni rywalizację 15 maja w Bielawie, zakończą w dobrze sobie znanym miejscu, jakim jest Szczawno Zdrój. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że sponsorem cyklu pięciu imprez XC będzie VacansOleil.

Tegoroczna rywalizacja Mai Włoszczowskiej, Anny Szafraniec i Oli Dawidowicz może być ciekawa, żeby nie powiedzieć, że pasjonująca. Paula Gorycka też zapewne zechce stawać na podium, zaś najlepsza w 2010 roku juniorka Weronika Rybarczyk zaczyna pierwszy rok startów razem z utytułowanymi zawodniczkami.

Marek Galiński, czterokrotny olimpijczyk, zamierza w tym roku pokazać, że jest nadal mistrzem polskiego cross country. I że nie będzie z nim łatwo wygrać.

Lang Team Grand Prix MTB

15 maja - Bielawa
29 maja - Nałęczów
12 czerwca - Olsztyn
11 września - Białystok
18 września - Szczawno Zdrój

67. Tour de Pologne w sierpniu, osiem maratonów MTB w różnych częściach kraju, pięć zawodów XC to nie cała oferta Czesława Langa i LangTeamu na 2010. Młodzi kolarze już po raz kolejny będą mogli rywalizować imprezie towarzyszącej 67. TdP, czyli w Nutella Mini Tour de Pologne.

Czesław Lang myśli jednak i o tym, by zorganizować jeszcze inną imprezę - Tour de Pologne dla Amatorów. Tak, by ci, którzy mają chęć naśladować najlepszych kolarzy świata, spróbowali szosowej rywalizacji pod parasolem LangTeamu. Szczegóły będą znane już wkrótce - między innymi na stronie www.langteam.com.pl.

Roman Kołodziejczyk i Piotr Witkowski z Chodzieży, Piotr Kurek z Poznania zamierzają startować w Skandia Maraton LangTeam. I stosowaną deklarację opatrzoną swym podpisem złożyli podczas wystawy "Rowery 2010" w Warszawie. Przez trzy dni takich osób było ponad dwieście.


Mirco Piermarini (od lewej), Agata Lang-Piermarini, Piotr Kurek, Maurizio Fondriest.

Mateusz Taciak, Jacek Morajko i Marek Rutkiewicz myślą o tym, by zapewne pojechać ponownie, jak w 2009 roku, w Tour de Pologne.

Maja Włoszczowska, Marek Galiński, jak i dziesiątki młodych ludzi, którym marzy się sportowy sukces na rowerach górskich, podróżować będą po Polsce od Bielawy do Szczawna Zdroju, od maja do września.

I tylko jedną niewiadomą jest to, gdzie, kiedy, na jakich warunkach odbędzie się Tour de Pologne dla Amatorów. Jednego kandydata do tej rywalizacji już znam. Rozmawiałem z nim w Warszawie, właśnie podczas wystawy "Rowery 2010". Jest nim Włoch Maurizio Fondriest - triumfator Tour de Pologne z 1994 roku. Przyjechał do Polski, by robić interesy w naszym kraju, ale chętnie pościgałby się amatorami na szosie. Lata biegną a dawny mistrz przejeżdża co roku ponad 5000 kilometrów na rowerze i taki TdP dla Amatorów byłby dla niego znakomitą szansą, by ponownie pokazać się Polakom z dobrej strony.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL