R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688323 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maja Włoszczowska i Czesław Lang
zapraszają do Jeleniej Góry

 

4 i 5 czerwca wyścigi kolarstwa górskiego:
sprinterskie i cross country

We wtorek 17 maja w Pałacu Paulinum na ul. Nowowiejskiej 62 w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa dotycząca wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, który odbędzie się w ramach zawodów Plus Grand Prix MTB dnia 5 czerwca 2011 roku.


W pierwszy weekend czerwca Jelenia Góra gościć będzie kolarzy górskich. Zaprasza ich na kolejną już edycję wyścigów sprinterskich oraz XC Maja Włoszczowska i Czesław Lang. To zdjęcie jest z pierwszej imprezy, która odbyła się na Wzgórzu Paulinum 9 maja 2009.

W konferencji wzięli udział, między innymi, dyrektor generalny Lang Team - Czesław Lang, prezydent Jeleniej Góry - Marcin Zawiła oraz zawodniczka CCC Polkowice - Maja Włoszczowska.

Maja Włoszczowska MTB Race po raz kolejny odbędzie się w Jeleniej Górze. Tym razem wyścig sygnowany imieniem i nazwiskiem wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu i obecnej mistrzyni świata w kolarstwie górskim, zostanie zorganizowany przy współpracy z firmą Lang Team, w ramach drugiej edycji cyklu Plus Grand Prix MTB.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy wraz z Mają Włoszczowską zorganizować ten wyścig. Już od 15 lat tworzymy najlepszy w Polsce cykl zawodów w kolarstwie górskim, na którym to właśnie wychowała się nasza mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska. Obecnie jest najlepszą zawodniczką, a do tego partnerką w organizacji weekendu rowerowego w Jeleniej Górze.

- Mamy wspólne założenie, aby doprowadzić ten wyścig do rangi Pucharu Świata. Obecnie priorytetem jest przybliżenie wszystkim kibicom kolarstwa górskiego, dlatego też przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji. W ubiegłym roku został wprowadzony, a w tym roku zostanie kontynuowany, wyścig sprinterski w formacie XCE. Jest to bardzo atrakcyjny wyścig, rozgrywany na krótkiej rundzie, która prowadzi - co ciekawe - nawet przez ratusz miasta. Ścigać będziemy się czwórkami, podobnie jak w biegach narciarskich, a najlepsi będą przechodzić do kolejnej rundy. Impreza ma przybliżyć wszystkim kibicom kolarzy, którzy następnego dnia, wystartują w zawodach cross country. Całość odbędzie się wieczorem, w fantastycznej oprawie muzycznej.

- Wyścig cross country w formacie XC został przygotowany z Mają Włoszczowską, która przygotowała świetną trasę. Wyścig na pewno będzie ciężki z dużo ilością zjazdów i podjazdów, ale co najważniejsze będzie widowiskowy i otwarty dla kibiców, którzy z jednego miejsca będą mieli okazję niemal cały czas obserwować poczynania zawodników. Będzie to bardzo ciekawa edycja, na którą zaproszeni zostali najlepsi kolarze górscy z całego świata, więc międzynarodowa obsada jest zapewniona.

- Warto podkreślić również imprezy towarzyszące, które odbędą się w pierwszy weekend czerwca w Jeleniej Górze. Odbędzie się wielka parada rowerów, na której będzie około 3000 osób. Pokonają oni 24-kilometrową trasę wokół Jeleniej Góry, aby zakończyć rajd przed wyścigiem głównym i kibicować Mai, jak i reszcie zawodników na trasie wyścigu. Z pewnością będzie to weekend pod znakiem roweru i ścigania na najwyższym poziomie - powiedział Czesław Lang.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL